18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2014-2015

--

--

Datyně vyhráli s týmem Veřovic díky jedné brance Vlčka

0

Šlágr kola vyhrály Datyně. Zápas s Veřovicemi byl celý první poločas vyrovnaný, ve druhém dějství předvedli domácí větší vůli po vítězství a zaslouženě brali plný počet bodů. Vítězství zajistili domácí přesnou trefou Jaroslav Vlček.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Jan Rozbroj - brankář domácího týmu: V sobotu sehráli naši fotbalisté velmi vyrovnané utkání proti sousednímu celku z tabulky, Veřovicím. Celý první poločas provázely nepřesnosti v přihrávkách na obou stranách, do dobré příležitosti se dostal po přízemním centru Kubieny Dolák, který v klíčovém okamžiku netrefil míč, ten by jistě směřoval do odkryté branky. Hosté si také vytvořili několik příležitostí, se kterými si domácí obrana spolu s gólmanem Vasilkem poradili. Ve druhém poločase jsme ustáli 10-ti minutový tlak hostů, kdy měli hned několik standartních situací, ze kterých zahrozili. Poté už přebrali iniciativu naši fotbalisté, především se nám dařily rychlé brejky, kterým však chyběla důraznější koncovka. Nakonec jsme se dočkali, když střílel Bilas z hranice šestnáctky, hostující brankář vyrazil míč pouze před Vlčka, který střelil jedinou branku utkání. Po další brejkové situaci byl faulován v pokutovém území Kubiena, měli jsme k dispozici penaltu, kterou však Baláž zahodil, když trefil brankáře. Nakonec jsme hubenou výhru uhájili. Důležité jsou především 3 body, i když máme stále na čem pracovat.

AFC Veřovice
Martin Černoch - hráč hostujícího týmu: Utkání na hřišti týmu TJ Dolní Datyně jsme bohužel tomuto soupeři podlehli po vyrovnaném průběhu 0:1. Utkání se hrálo na umělé trávě v Havířově. Hodně nás podržel brankář Martin Fojtík.

J. Vasilko [-] - T. Rohel [-] , P. Tomašák [-] , V. Neuman [-] - F. Švrčina [-] (46. R. Baláž [-] ) , J. Vlček [-] , R. Bilas [-] , P. Kubiena [-] , R. Miczka [-] - T. Kodenko [-] (74. O. Kulhánek [-] ) , J. Dolák [-]

M. Fojtík [-] - M. Černoch [-] , M. Adamec [-] , P. Švolba [-] (76. J. Najvar [-] ) , R. Knybel [-] - M. Satek [-] , O. Matúš [-] , J. Valošek [-] , R. Košelík [-] - J. Bartoň [-] (60. D. Hrivňák [-] ) , M. Hanko [-] (80. T. Tyč [-] )

ŽK: 66. P. Kubiena - 41. R. Košelík , 83. J. Najvar , 90. M. Černoch .
Hráči zápasu: R. Miczka - M. Fojtík .
Místo: Umělá tráva Havířov. Počet diváků: 40.