Výkon týmu: --
Výkon týmu: --
Rozhodčí --
Poslat report, video, foto Ohodnotit utkání

10.06.2017 17:00

25.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2016-2017


Hodnocení

Úrověň zápasu

--

Nápoje

--

Jídlo

--

Hrací plocha

--

Zázemí

--

FOTO: Nevídaný obrat završila Kněževes v nastavení. Hrálo by se, dokud by gól nepadl, jinak by rozhodčí nevyvázl se zdravou kůží, hodnotil hostující trenér


Branky


0

Velice zajímavé a vypjaté utkání sehrála Kněževes proti SK Lišany. Po půli byl stav 0:3! Více už v reportu.

 
Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.

Lišany přijely do Kněževsi pouze se základní jedenáctkou a vědomy si síly soupeře, věnovaly se s pěti záložníky a pouze jedním hrotem zodpovědné defenzivě v hlubokém bloku, se snahou, bude-li možnost, o přechod do rychlého protiútoku. Domácí tedy hned od počátku zmáčkli hosty na obranné polovině, nicméně centrované míče končily na hlavách lišanských hráčů nebo v rukách gólmana Řepky, průnikové přihrávky byly zachycovány obranným valem před šestnáctkou.

 

Lišanští poprvé pořádně prověřili okénka v domácí obraně po dvaceti minutách, když po levé straně upláchl Jelínek, vyhnul se vybíhajícímu Lennerovi, ale z poměrně ostrého úhlu horší levačkou pouze orazítkoval pouze přední tyč. Domácí se nepoučili a dál se bezhlavě hrnuli dopředu. A tak si ve 27. min. uprostřed hřiště vyměnili míč Paseka s Jelínkem a Šuterou, posledně jmenovaný načasoval průnikovku na z hloubi pole rozběhlého L. Řepku, který se rázem ve dvojici s Jelínkem řítil na Lennera. Lišanský defenzivní štít vzal situaci do svých rukou a placírkou kolem gólmana otevřel skóre, 0:1.

 

Po minutě bylo pro hosty ještě lépe. Ledvinka, z nouze, ale výborně hrající na pravém beku, pod tlakem nakopl míč dopředu, domácí Vrábík zachyboval, když po odskoku příliš krátkou malou domů poslal samotného na brankáře Jelínka, který Lennera zkušeně přehodil, 0:2. Ve 33. min. se Jelínek proměnil ze střelce na nahrávače, když další průnikovkou poslal samotného na branku Paseku, který se také nemýlil, 0:3.

 

Za tohoto stavu Lišany vyrovnaly i hru a začaly se více tlačit dopředu. Po 40 min. si aut z pravé strany od J. Hamouze zpracoval Paseka, pronikl do vápna, kde se pěkně uvolnil, ale místo zívající levé poloviny branky rozezněl pouze její levou tyč. Tyč zazvonila v první půli ještě jednou, ale na druhé straně, když Vrábík ve 44. min. zakroutil roh přímo na branku. Ale hosté i tuto situaci ustáli, a tříbrankové poločasové vedení ve splácané sestavě na půdě velkého favorita jim muselo znít v uších jako rajská hudba.  

 

Holečkova branka domácí nakopla

Ve 46. min. si Vrábík zopakoval zahrání rohu přímo na branku, Řepka míč vyrazil, domácí reklamovali, že už byl za čárou, hosté zase následné zpracování rukou, leč hrálo se dál a na konci trmy – vrmy propálil vše před sebou bývalý spoluhráč některých lišanských kluků z mládežnické éry v Tatranu, Holeček, 1:3.

 

Lišanské gól nepoložil a dále pokračovali v osvědčené taktice zodpovědného bránění a rychlých brejků. Stále nervóznější domácí tlačili a dožadovali se penalty nejprve po střetu Žaluda s pronikajícím hráčem a pak po „ruce“ Chládka, ale s vysunutým Vrábíkem, který byl hledán většinou míčů, a pouze se třemi obránci stále občas zapomínali na zadní vrátka. Dvakrát tak mohl na druhé straně definitivně rozhodnout Jelínek, když znovu sám před gólmanem přehazoval vybíhajícího Lennera, leč ani v jednom případě netrefil branku. Pak se vyřítili do přečíslení tři na dva J. Hamouz, Jelínek a Hájek, ale posledně jmenovaný, teprve sedmnáctiletý lišanský levý halv, pro něhož bylo toto utkání obrovskou školou, celou situaci zbrzdil, když ani nevystřelil ani nenašel lépe postavené spoluhráče. Na druhé straně přišel další střet, tentokrát gólmana Řepky s Večeřou a Kněževeští se znovu dožadovali penalty. Řepka, když viděl, že domácí forward zůstal ležet, zahrál úmyslně do autu. Ten domácí, konkrétně Vrábík, nevrátili, ale nečekaně vhodili do vápna, kde vznikla obrovská šance, nicméně za gólmana na brankové čáře úspěšně zaskočili stopeři Chládek s Minaříkem.

 

 

Lišanské hře, společně s narůstající únavou, dal velkou ránu zkrat do té doby dobře hrajícího Paseky, který v rozmezí mezi 62. a 67. min. dvakrát zbytečně fauloval na polovině hřiště a po druhé žluté musel předčasně do sprch. Lišany se stáhly do ještě hlubšího obranného bloku a již prakticky rezignovaly na protihru dopředu. Jenže domácí využili přesilovku hned po pěti minutách, když se proti přetížené obraně uvnitř šestnáctky prosadil hlavou Hanych, 2:3.

 

V 82. min., právě z Pasekova operačního prostoru, vyslal z distance 30 m výstavní ránu nikým neatakovaný stoper Kollár, Řepka si sice na míč sáhl, leč ze své levé šibenice jej vytěsnit nedokázal, 3:3.

 

 

Poslední lišanský pokus o zdolání domácí branky podnikl J. Hamouz, který se odvážným sólem z poloviny hřiště dostal až před Lennera. Po kličce a střetu s gólmanem zůstal ležet, avšak ani teď se penalta nepískala. Lišany tedy bojovaly alespoň o penaltový rozstřel a rozhodčí avizoval dvouminutové nastavení. V jeho závěru přišel obrovský závar ve vápně hostí, na jehož konci zastavil stoper Chládek míč po střele na, dle domácích za, brankovou čárou. Vznikla nepřehledná mela, ve které se domácí shlukli kolem rozhodčího a dožadovali se uznání gólu. Po chvíli se přece jen hrálo a Kněževesští se ke své radosti a zklamání hostí v čase 94:29 (dle stopek autora), nakonec Vrábíkem přece jen dočkali - 4:3 a obrat byl dokonán!      

 

AUTOR: Václav Švelch Ohlasy k zápasu


FK Kněževes
Radek Vaníček: "Zápas blbec! 1. poločas jsme hostům darovali 3 branky na zlatém podnose a malém bylo vymalováno. O přestávce jsme si kupodivu vysvětlili vše s klidem i když byl druhy poločas více než nervózní a schylovalo se k tragédii. Snad díky karmě a štěstí jsme vyhráli 4:3. K dalším okolnostem v druhém poločase bych se raději nevyjadřoval. Ať to zůstane jen na hřišti."

SK Lišany
Václav Švelch: "Po řadě „omluvenek“ jsem dal dohromady pouze 11 hráčů, utkání jsme chtěli především důstojně odehrát a neudělat si ostudu. Celý zápas jsme odehráli ze zajištěné obrany a spoléhali především na brejky, čímž jsme domácí dokonale zaskočili a ze šesti střel za první půli dali tři góly a ještě trefili dvě tyče. Přes snížení nám tato taktika vycházela až do vyloučení Paseky v 67. min., což znamenalo značné oslabení a v důsledku vyrovnání skóre. Jestliže byl zcela po právu vyloučen Paseka, pak by za verbální urážky a vyhrožování, nejen rozhodčímu, ale i našim hráčům, museli předčasně do sprch alespoň tři hráči Kněževsi, o chování některých domácích fanoušků ani nemá smysl mluvit, to už nemá se sportem nic společného. K vítěznému gólu Kněževsi v nastaveném čase – rozhodčí byl tak zastrašen, že by se hrálo, dokud by nepadl."Sestavy


FK Kněževes
L. Lenner [-] - P. Kollár [-] , M. Večěřa [-] , J. Vrábík [-] , M. Krejčí [-] , J. Hanych [-] , P. Holeček [-] , J. Vršecký [-] , R. Čihař [-] , K. Hrubý [-] , P. Čihař [-]

SK Lišany
Z. Řepka [-] - R. Žalud [-] , M. Chládek [-] , H. Minařík [-] , P. Ledvinka [-] - M. Hájek [-] , J. Paseka [-] , J. Hamouz [-] , L. Řepka [-] , M. Šutera [-] - J. Jelínek [-]

ŽK: 38. L. Lenner , 50. R. Čihař - 62. J. Paseka . ČK: 67. J. Paseka .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: POLÍVKA Zdeněk - MAI Marek (N), RYSKA Josef (N).

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí ji jednoduše napsat přímo k zápasu pomocí tlačítka Poslat report, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 SK Lány 22 85:41 51
2 FK Kněževes 22 61:46 47
3 FK Hředle 22 63:37 43
4 SK Lišany 21 63:40 41
5 FC Olešná 22 66:40 40
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Petr Šnídl 25
2 Jiří Hanych 23
3 Jakub Číhař 22
4 Michal Reichl 21
5 Denis Scott Bechner 21
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 Zdeněk Řepka 84 60% 1
2 Ladislav Rác 81 60% 0
3 Radek Žalud 76 57% 0
4 Matus Karnafel 76 54% 0
5 Bedřich Bočánek 75 53% 0
Zobrazit celou tabulku