21.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

--

Kly v závěru rozhodly a upevnily si první místo

0

V souboji dvou vedoucích týmů tabulky se vedlo lépe hostujícím Klům. Na první gól se čekalo až do 76. minuty a jelikož ho vstřelili hosté, upevnili si pozici na prvním místě tabulky. Ani domácí tým se ale za výkon stydět nemusí.

Opatrná první půle končí bez branek

Souboj druhého s prvním týmem tabulky sliboval v Byškovicích zajímavou podívanou. Trávník sice nebyl v nejlepší kondici, oba celky se ale hned od úvodních minut snažily prokázat své kvality. Pohledné kombinace byly k vidění na obou stranách... ovšem jen v okolí půlící čáry. Jakmile se hra přesunula k některému z pokutových území, nedokázal ani jeden z týmů doplnit útok v dostatečném počtu, a tak mohli být brankáři na obou stranách v klidu. Jedinou jejich práci obstarávaly centrované míče nebo nepovedené pokusy o střelbu z větší vzdálenosti. Domácí Neratovice B byly opticky mírně aktivnější, první půle však branku nepřinesla.

Hosté zásluhou Dohnala vítězí

Po změně stran se hra trochu rozhýbala, a to zejména zásluhou zvýšené aktivity hostujících Kel. Zajímavou šanci si ale vypracovali i domácí, Zemanova střela ale skončila vedle. Na druhé straně pak brankář Černý zlikvidoval křídelní šanci Šmída, a tak první branka přišla až v 76. minutě. Vynikající práci při ní odvedl Hyka, který u brankové čáry odtlačil obránce od míče a poslal míč před branku. Miřatský sice netrefil dobře, míč se ale dostal až k Dohnalovi, který zamířil přesně. 0:1. Pro Dohnala byla tato branka pikantní zejména díky faktu, že v podzimní části sezóny nastupoval za tým soupeře. Domácí poté otevřeli hru a vypracovali si šanci v podobě přímého kopu, který však Chrdle vyslal pouze do náruče brankáře Chaloupky. Hosté naopak hrozili z rychlých brejků, Jeník ale svůj únik proměnit nedokázal. V poslední minutě se Neratovice dostaly k zajímavému závaru, míč ale v brance neskončil, a tak mohl vedení Kel pojistit Šmíd, který postupoval ve dvojici s Kudelou sám na branku, rozhodl se pro kličku a udělal správně. 0:2.

FK Neratovice-Byškovice, s.r.o.
Jaroslav Urbánek - vedoucí mužstva: Naše mužstvo odvedlo standardní výkon, který by v utkáních proti ostatním mužstvům pravděpodobně stačil na bodový zisk. Mužstvo hostí je ale stále o kousek lepší než ostatní mužstva a my jsme nadprůměrný výkon v neděli určitě nepodali. Stále se trápíme se zakončením, stabilního střelce v mužstvu letos nemáme. A pokud se naše ofenziva posílená o hráče divizního kádru nedokáže prosadit proti sice velezkušené obraně, ale s věkovým průměrem 40 let, navíc olepené a zatejpované všude, kde to jde, tak asi něco špatně je…

TJ Kly
Michal Voljanskij - trenér: Bylo vidět, že hraje první s druhým - nikdo nechtěl udělat chybu, takže i když měli mírnou převahu domácí, skončil poločas bez branek. Do druhého poločasu jsme vstoupili už lépe a vytvořili si i šance. Dneska musím pochválit všechny kluky za týmový výkon. Je vidět, že fotbal hrát ještě umíme...

A. Černý [-] - P. Stanislav [-] (88. P. Kalabiška [-] ) , M. Zeman [-] , D. Nguyen [-] - J. Chrdle [-] , M. Babovák [-] - M. Lovíšek [-] (57. M. Chládek [-] ) - J. Drahorád [-] , M. Palanský [-] , T. Lemarie [-] (46. J. Moravec [-] ) , M. Rejman [-]