Neratovice po další výhře drží druhé místo tabulky

24. M. Brabec , 32. M. Rejman , 47. J. Chrdle - 5. P. Kerpl , 83. A. Kučera (p.)
0

Souboj trochu nenápadných celků, které ale čeří vody na čele tabulky, se odehrál v Byškovicích. Domácímu týmu se povedla zejména pasáž okolo poločasové přestávky, díky které nakonec zvítězili 3:2.

Na branku Kerpla mají domácí dvě odpovědi

Byškovický areál přivítal dva týmy, které trochu překvapivě bojují o nejvyšší místa v tabulce. A že se bude jednat o zajímavé utkání, bylo jasné hned od jeho úvodu. Vstup do utkání vyšel lépe Lužci, který v 5. minutě potrestal ztrátu míče domácích fotbalistů a rychlou akci zakončil Kerpl přesně. 0:1. Brejky hostů byly v úvodu zápasu pořádně nebezpečné, a tak se ještě dvakrát musel vyznamenat neratovický brankář Černý. Možná právě tyto důležité zákroky nakoply domácí hráče k lepšímu výkonu a ve 24. minutě bylo srovnáno. Rejman předvedl pěknou individuální akci a předal míč Brabcovi, který v zakončení neváhal. 1:1. Ve 32. minutě si oba jmenovaní hráči vyměnili role - Brabec skvělým napadáním vybojoval míč pro Rejmana, který v sólovém úniku nezazmatkoval. 2:1.

Lužec snižuje, ale na vyrovnání nedosáhne

Domácí pokračovali v aktivním výkonu i po změně stran a brzy se dočkali navýšení svého náskoku. Pěknou a hlavně gólovou ranou se už ve 47. minutě předvedl Chrdle. 3:1. Také v dalších minutách byla převaha spíše na kopačkách hráčů Neratovic B, kteří přesně kombinovali a zapojovali do své hry také krajní beky Zemana s Nguyenem. Hostující trenér Dohnal na to reagoval hned trojnásobným střídáním, což se ukázalo být jako dobrý tah, protože se hra vyrovnala a k šancím se začali dostávat i Lužečtí. Výsledkem bylo snížení z 83. minuty, kdy Kučera proměnil nařízenou penaltu. Zbylé minuty však hosté k vyrovnání využít nedokázali, a tak odjíždí z Neratovic po výsledku 3:2 s prázdnou.

FK Neratovice-Byškovice
Jaroslav Urbánek - vedoucí mužstva: Už po skončení zápasu minulého kola v Byšicích se hráči v kabině začali bavit o zápase proti Lužci, tedy soupeři kterému jsme chtěli vrátit porážku z podzimního zápasu. Když navíc do kabiny přilétla před zápasem „sudová motivace“ v případě vítězství a ve hře bylo i průběžné druhé místo v tabulce, bylo o náboj tohoto zápasu postaráno. Dnes opět rád celé mužstvo pochválím za odvedený výkon, v neděli to zase klapalo naplno. Pozitivní je též, že se absenci některých hráčů (Žíža, Drahoš, Palo a Lemi) podařilo nahradit zařazením mladých hráčů (Kalabiška, Brabec), že již k návratu na trávníky byli po zranění připraveni Radim Novotný a Michal Buzek, a že se k mužstvu připojil po návratu ze zahraničí Dominik Dzimko. Navíc všichni chtějí hrát a nemusíte nikoho k fotbalu nutit, tak jak to na této úrovni hlavně u mladých ve spoustě oddílů je…

A. Černý [-] - M. Zeman [-] , P. Jína [-] , D. Nguyen [-] , P. Stanislav [-] - M. Babovák [-] , J. Chrdle [-] , P. Kalabiška [-] (76. D. Dzimko [-] ) - M. Brabec [-] (90. M. Buzek [-] ) , M. Lovíšek [-] (88. R. Novotný [-] ) , M. Rejman [-] -

AFK Eletis Lužec
T. Prislupský [-] - J. Lafek [-] (51. J. Kučaba [-] ) , R. Stejskal [-] , M. Tauchman [-] , J. Uher [-] , P. Kerpl [-] (60. R. Levý [-] ) , P. Tauchman [-] - D. Tauchman [-] , D. Hrdlík [-] (66. M. Rigo [-] ) - A. Kučera [-] , R. Hromádko [-]

ŽK: 42. D. Nguyen - 76. R. Stejskal .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Mucha Daniel - POSPÍŠIL Miloslav, KRATOCHVÍL Vladimír.