19.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2016-2017

--

--

Poločasový i konečný výsledek byl nerozhodný, rozhodnout musely až penalty

0

Stejně jako v prvním vzájemném duelu musely rozhodnout o vítězi utkání až pokutové kopy. A stejně jako ve čtvrtém kole zvítězili domácí, tentokrát tedy Horažďovice, který si připisují bonusový bod.

Šafanda skóroval jako první, střídající Voller srovnal

V Horažďovicích panovalo slunečné počasí, když v neděli odpoledne rozhodčí Kašpar pískl do píšťalky poprvé. Dal tak pokyn k zahájení utkání mezi Horažďovicemi a Chlumčany.

Od prvních minut byli častěji na balonu domácí a ti se také dostávali do velkých šancí. Aktivní byli zejména Forman s Naušem, kteří měli několik šancí.

Na první branku utkání si musela osmdesátka diváku počkat do 30. minuty. V ní vyslal krásnou střelu z dobrých pětadvaceti metrů kapitán domácích Marek Šafanda a otevřel tak skóre, 1:0!

V jednačtyřicáté minutě byl hostující trenér nucen sáhnout ke střídání. Nohavu nahradil Voller a nutno říci, bylo to povedené střídání.

O tři minuty později totiž Voller dokázal vyrovnat, i když s výrazným přispěním domácí obrany, 1:1!

Greger dokázal v poslední chvíli vyrovnat

Branka do šatny hostující fotbalisty nakopla a ti psychicky posílení byli rázem aktivnější.

Odměnou za jejich aktivitu byla branka v 58. minutě, kterou vstřelil Jan Havlíček a otočil tak skóre, 1:2!

Chlumčany se z vedení neradovaly příliš dlouho, neb o šest minut později se dokázal prosadit Michael Forman, kterého dostal do šance krásným pasem Vachuška, 2:2!

Ale ani Horažďovice se z vyrovnání příliš dlouho neradovaly. V 72. minutě opět strhl vedení na stranu Chlumčan Jan Havlík, který poslal míč za brankáře Boře pohlednou střelou, 2:3!

Už, už to vypadalo na tři body pro Chlumčany, ale v 86. minutě dokázal vyrovnat na konečných 3:3 Tomáš Greger!

O vítězi musely rozhodnout pokutové kopy.

Horažďovice v penaltové loterii oplatily Chlumčanům porážku z prvního vzájemného utkání

Penaltová loterie byla tentokrát šťastnější pro domácí fotbalisty, kteří proměnily všech pět pokusů a mohly tak slavit bonusový bod do tabulky.

TJ Keramika Chlumčany
Lukáš Tomášek mladší, hráč: Jsme rádi za bod, protože v Horažďovicích to je těžké, mají kvalitní tým a dávají hodně gólů. V utkání padlo hodně gólů a diváci se rozhodně nemohli nudit, hrál se kvalitní fotbal z obou stran.

FK Horažďovice
M. Boř [-] - O. Stulík [-] (57. D. Macoun [-] ) , M. Forman [-] , A. Vachuška [-] , J. Forman [-] (78. M. Šašek [-] ) , J. Sova [-] , T. Jůda [-] , J. Nauš [-] , T. Greger [-] , J. Janouškovec [-] , M. Šafanda [-]

Š. Bacík [-] (90. R. Fryš [-] ) - J. Lenk [-] , T. Benedikt [-] , P. Šmíd [-] , L. Milota [-] - J. Havlík [-] , J. Vajai [-] (76. J. Roubíček [-] ) , L. Tomášek ml. [-] , J. Havlíček [-] (87. J. Kraus [-] ) - V. Dušek [-] , L. Nohava [-] (41. J. Voller [-] )

ŽK: 51. J. Janouškovec , 63. T. Greger , 83. A. Vachuška , 88. J. Sova - 18. J. Vajai .
Hráči zápasu: T. Greger - J. Havlíček .
Místo: Horažďovice. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Kašpar Zdeněk - HUCL Lukáš, ČUBR Zbyněk.