24. R. Němec , 70. J. Kafka (vl.) - 22. M. Orgoník , 31. M. Hrbík
0

Byť se oba dnešní soupeři nacházeli v tabulce soutěže v opačných polovinách tabulky, do jarní části soutěže vstoupilI v předchozím týdnu úspěšně. Domácí získali velmi cenné vítězství v boji o záchranu a hosté poslali na cestu svého soupeře z Chlumčan v boji o 4. místo s porážkou 6:0. V sázce tudíž byly dnes velmi cenné body jak v bojích o případný postup, tak i o oproštění se od sestupových starostí.

Oppel musel ze hřiště

Zápas vbrzku ovlivnilo nepříjemné zranění opory zadních řad Žíželic Martina Oppela, který musel opustit hřiště s nepříjemným zraněním ramene po nezaviněné srážce s vlastním spoluhráčem v obraně a nakonec byl nucen zamířit v sanitce RZS do žatecké nemocnice na lékařské vyšetření. Jeho spoluhráče na hrací ploše to viditelně zaskočilo a herní převahu získal soupeř z Krásného Dvora. Právě nedůsledností v obranných řadách využil ve 22.min. po rohovém kopu Matěj Orgoník a zcela osamocen před bezmocným gólmanem domácích Kvapilem poslal svůj tým do vedení 0:1.

Radost Krásnodvorským však trvala pouhé dvě minuty, za jejich obranné řady si výborně naběhl Richard Němec a srovnal na 1:1. Ve 31.min se však prodral po levé straně hřiště přes bránící hráče střelec Milan Hrbik a tvrdou ranou procedil míč do žíželické branky, čímž vrátil zpět svému týmu jednobrankové vedení.

Oba týmy si mohly zabrat tři body

Rovněž úvodní minuty druhého poločasu patřily hostům. Ti si dokázali vytvořit několik velmi slibným šancí ke zvýšení svého náskoku, ale vinou nepřesností v zakončení i velmi dobrým zákrokům brankáře Antonína Kvapila ponechali Žíželice nadále ve hře.Ti zhruba v posledních 20 minutách utkání získali výraznou převahu a za svou snahu byli také nakonec odměněni vyrovnávací brankou na 2:2. Po velmi dobře zahraném přímém volném kopu Josefa Švejdy v 70.min. nešťastně tečoval hlavou míč do vlastní sítě Jaromír Kafka.

Domácí to znatelně povzbudilo a do té doby nepříliš pohledná hra nabrala správné grády. Brankové příležitosti však ke vstřelení rozhodující branky nevyužil ani Richard Němec, ani Roman Bašus, ani Jan Blacha, kterému radost překazilo břevno hostující brankové konstrukce. A nakonec těsně před koncem mohl přijít trest. Jelikož ani jeden z hostujících fotbalistů vyloženou šanci neproměnil, rozešla se obě mužstva po konečném hvizdu rozhodčího Štafy nakonec smírně, po nejspíše zaslouženém nerozhodném výsledku 2:2.

Hráči zápasu

Ladislav Kestřánek (Žíželice) - v tomto zápase nejlepší hráč domácích na hrací ploše, neúnavným pohybem po hrací ploše, velmi dobrou kopací technikou dokázal svým spoluhráčům připravit řadu slibných šancí

Richard Němec (Žíželice) - svoji průbojností, tvrdostí v osobních soubojích velmi platný pro svůj tým, těchto herních vlastností dokázal také využít ke vstřelení branky

Milan Hrbik (Krásný Dvůr) - jeden z nejlepších střelců soutěže prokázal své kvality i v tomto zápase, nejspíše však byl po zápase zklamaný, že své rychlosti a technických schopností využil ke vstřelení branky pouze jednou, příležitostí měl totiž mnohem víc

Sestava TJ ŽÍŽELICE, včetně střídajících hráčů: Kvapil Antonín - Bašus Roman (90. Makuka Michal), Oppel Martin (4. Večeře Tomáš), Panský Michal,Elias Francisc - Blacha Jan, Drchal Lukáš, Švejda Josef, Dormišev Lukáš - Kestřánek Ladislav, Němec Richard

AUTOR: Jaroslav Feciškanin

TJ Žiželice
Jaroslav Fečiskanin, administrátor: „ V první řadě musím vyjádřit radost z toho, pokud to tedy v této souvislosti vůbec lze takto komentovat, že lékařské vyšetření našeho klíčového hráče obrany nakonec nepotvrdila prvotní chmurné domněnky, že se jedná o zlomeninu klíčové kosti, ale zřejmě „pouze“ o natržené ramenní vazy. I tak nám však v nejbližších zápasech zcela určitě bude velmi chybět. A co se týká průběhu zápasu, vzhledem k výše zmíněným skutečnostem a průběhu hry musím vyslovit spokojenost. Zejména poslední čtvrtinu hrací doby naši hráči zvládli velice dobře a za svou snahu a bojovnost byli po právu odměněni, čehož si já osobně velice cením. Někdy má z mého pohledu remíza v konečném důsledku větší cenu než jindy některé utrápené a víceméně náhodné vítězství. “

TJ Žiželice
A. Kvapil [-] - M. Oppel [-] (4. T. Večeře [-] ) , R. Bašus [-] (90. M. Makuka [-] ) , M. Panský [-] - J. Blacha [-] , J. Švejda [-] , L. Kestřánek [-] , L. Dormišev [-] , F. Elias [-] - R. Němec [-] , L. Drchal [-] -

TJ Krásný Dvůr
Y. Popenko [-] - O. Lesňák [-] (46. S. Barták [-] ) , J. Umlauf [-] , M. Hrouda [-] , D. Zikan [-] - V. Kotrc [-] , J. Sýbek [-] , L. Kamír [-] (80. D. Ištok [-] ) , J. Trávníček [-] (70. V. Balog [-] ) - M. Hrbík [-] , M. Orgoník [-] (60. J. Kafka [-] )

ŽK: 44. R. Němec , 83. T. Večeře - 64. M. Hrouda .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: Štafa Pavel - SLÍVKO Pavel, FECIŠKANIN Jaroslav (N).