17.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2016-2017

--

Rudíkov jasně přehrál Březník

12. M. Skryja , 43. P. Trnka , 45. M. Jaša , 56. M. Skryja , 66. M. Skryja , 67. J. Trnka , 74. P. Trnka
0

Fotbalisté Rudíkova dokázali odčinit minulou prohru ze Smrku a upevnili si druhou příčku tabulky.

Domácí v závěru poločasu výreazně odskočili

Hosté přijeli do Rudíkova jen s jedenácti hráči a pohodové náladě. Domácí na ně od první minuty valili útok za útokem. Nejprve posadil Trnka P. centr z pravé strany na hlavu Štolpovi, ale ten netrefil bránu. Hned minutu na to utekl po levé straně obraně Skryja M., přihrával před bránu, centr za pomocí stopera zlikvidoval brankář. O další dvě minuty na to to byl opět Skryja M., který šel sám na brankáře, udělal mu kličku a zakončoval k první tyči, tam však výtečně zasáhl stoper domácího týmu a míč odkopl na rohový kop. V 6. minutě vystrčili růžky i hosté, poprvé vystřelili mezi tyče, ale tam míč chytil dobře postavený brankář domácího týmu Doležal. Minutu na to si s obranou hostujícího týmu pohrála bratrská dvojice Trnků, Trnka P. přihrál Trnkovi J. a ten se řítil na brankáře, ale střela se mu vůbec nepovedla a šla mimo bránu. Domácí se dočkali ve 12. minutě, hlavičkový souboj vyhrál Trnka P., který posunul míč na Skryju M. a ten utekl stoperovi a tentokrát svůj atak na brankáře zakončil brankou. Domácí si po vstřelení branky

vybrali oddychovou desetiminutovku a už se tak často nedostávali do šancí. Do sedla je posadili hosté, kteří ve 24. minutě chybovali a ke střele z velkého vápna se dostal Nožička, ale jeho krásná střela se mezi tyče nevešla. Hned minutu na to krásný míč do vápna hostů poslal Dobrovolný, na malém vápně byl nikým nehlídán Štolpa, ale netrefil hlavou míč. Ve 26. minutě předvedli pohlednou akci hosté, Musil utekl po pravé straně a vystřelil, tečovaný míč skončil na rohovém kopu. Rohový kop zahráli na vzdálenější tyč a tam byli hned tři hráči hostů, ale nedokázali míč poslat do sítě. Další akce k zaznamenání přišla ve 34. minutě a bylo to ze strany hostů. Hostující hráč utekl po pravé straně a poslal centr do vápna, kde byl nikým neobsazený Břoušek Jiří, ten však místo jednoduššího zakončení hlavou, zkoušel trefit míč nohou, ale to se nezdařilo. Ve 35. Trnka P. šel jeden na jednoho, obránce so obhodil a byl faulován. Trestný kop byl umístěný Mikyskovi na hlavu a ten jej poslal mimo bránu. V 39. minutě Dobrovolný dlouhý centr k rohovému praporku na Skryje M., ten krásnou přihrávkou pod sebe našel Miškelu, který přestřelil branku. Ve 40. minutě Nožička poslal centr do vápna na volného Štolpu a jeho hlavička skončila v rukou brankáře. Ve 43. minutě poslal krásný dlouhý centr Nožička na Trnku P., který přešel i přes bránícího protihráče a sám před brankářem poslal míč do sítě. Když už se diváci chystali zajít si pro občerstvení, tak domácí předvedli nádhernou akci, Jaša jako obránce si vzal míč, proběhl mezi dvěma protihráči, přihrál Nožičkovi a ten mu z první vrátil českou uličkou mezi stopery a Jaša měl před sebou už jen brankáře a podél něj poslal míč do sítě potřetí a to bylo v prvním poločase vše.

Domácí skóre ještě navýšili

Do druhé půle vstoupili opět aktivně domácí hráči a k první střele na bránu soupeře se odhodlal z hranice velkého vápna Štolpa, míč však minul tyčku a skončil mimo bránu. V 53. minutě si s obranou soupeře poradil Trnka J., ale trefil pouze brankáře. Přišla 56. minuta a Nožička se uvolnil přes soupeře na pravé straně, přihrál pod sebe před branku soupeře, před prázdnou bránou promáchl Mikyska a míč netrefil, ten nakonec doputoval ke Skryjovi M. a ten dal svůj druhý gól v zápase. Hned minutu na to byla povedená akce bratrů Trnků, Pavel na Jana a ten šel sám na brankáře, dělal mu ještě kličku a brankář jeho úmysl vystihl a míč mu sebral. V 60. minutě to byl opět Trnka J., který po samostatné akci přehazoval brankáře a míč skončil na břevně. V 62. minutě si Nožička s míčem proběhl mezi beky a dal pod sebe na Štolpu, ale tomu nebylo dnes souzeno dát gól a míč opět neskončil v síti. V 64. minutě uvolnil Štolpa Trnku P. a ten šel sám na brankáře a trefil pouze jeho nohu. Domácí se však dočkali v 66. minutě, u začátku a i u konce akce byl Skryja M., který přihrál Trnkovi P., ten zatáhl míč po levé straně a přihrál zpátky Skryjovi M. a ten završil svůj dnešní hattrick. V následující minutě se dočkal a nejmladší hráč na hřišti Trnka J., který dostal krásnou českou uličku od svého bratra a byl u míče dříve než brankář a podél něj poslal míč do sítě. Hosté se mohli dočkat čestného úspěchu, kdy po hrubce v obranné fázi domácího týmu utíkal sám na brankáře hostující Musil, dal si však míč daleko od nohy a brankář Doležal v pravou chvíli vyběhl a míč mu sebral. Hostující Musil si při tom sprintu obnovil zranění a byl nucen ze hry odstoupit, hosté tak od 70. minuty dohrávali v deseti. Domácí toho využili už jen ke vstřelení jediné branky. V 74. minutě dostal Trnka P. přihrávku od Kocha a šel sám na brankáře, svoji druhou brankou v zápase stanovil konečný výsledek. Domácí ještě šance měli, ale ani jedna gólem neskončila. V 77. minutě našel Lehký přihrávkou zcela volného Trnku Z., ale jeho hlavička šla mimo bránu. V 84. minutě za hranicí velkého vápna vystřelil jedovatou ránu Nožička a brankář Zedníček míč vyboxoval na rohový kop. Z rohového kopu se míč snesl Mikyskovi na hlavu, ale ani on dnes neměl mušku a jeho hlava poslala míč nad bránu. Domácí tak ve

velmi slušně hraném utkání (bez karet) vyhráli 7:0, nutno podotknout, že soupeř už před utkáním avizoval, že si přijel utkání odehrát a užít, protože měli problém sehnat hráče k utkání.

FK Rudíkov
Trnka Jaromír, trenér: Co k takovému utkání říci, výsledek je jednoznačný, já však v naší hře viděl dobré i ty horší stránky. Opět byla vidět ta naše Achillova pata a to je neproměňování šancí a to i těch nejvyloženějších. Soupeři mohu poděkovat, že se neuchyloval ke kouskování hry za pomocí faulů a snažil se hrát fotbal, i když se skóre vyvíjelo v jeho neprospěch.