25.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2016-2017

19. V. Šíma , 47. M. Dušák , 60. M. Dušák - 3. J. Láník (vl.) , 8. M. Jankovský
0
Neplachov otočil zápas s Hlubokou a rozloučil se "doma" výhrou

Půle pro Hlubokou

V posledním domácím utkání na parádně zavlaženém hřišti čekal Neplachov druhý tým tabulky – Hluboká. Favorit byl tedy jasný a hosté to potvrzovali hned v úvodu. Už ve 3. minutě poslal Procházka přesný balón za obranu a kapitán hostů Hrouz byl faulován. Kopal se přímý volný kop z pravé strany z pohledu domácích. Sám faulovaný zakroutil míč na bránu a gólman domácích Dvořák vyrážel míč před sebe, ale bohužel pouze do stopera Neplachova J. Švece, od kterého se míč odrazil do brány. Hosté tak dokázali z první střely na bránu otevřít skóre zápasu. Jak dokáží být efektivní předvedli hráči hlubocké rezervy za dalších 5 minut, když po rychlém brejku a dalším centru Hrouze poslal míč z první pod břevno Jankovský a v 8. minutě vedli hosté po dvou střelách na bránu už o dva góly. V tu chvíli by si na neplachovské těžko někdo vsadil… Ti ale nechtěli zkazit poslední domácí zápas fanouškům, kteří za nimi do bukovského azylu jezdí a „flintu do žita“ nehodili. Naopak přidali na pohybu i na důrazu a po několika minutách byli více na míči. Zvýšená bojovnost a aktivita byla v 19. min odměněna gólem. Nekola rychle vhodil aut, Blažek hlavou prodloužil a balón se odrazil k Šímovi, který ho poslal z první o břevno do sítě – 1 : 2. Neplachov pokračoval v nasazeném tempu a tak hosté se do ofenzívy příliš nedostávali. Rozhodčí Škuthan hru nekouskoval a v důrazném utkání se na hřišti se chvílemi „jiskřilo“. Nicméně nebezpečnější byli teď domácí. Po přízemním centru Soboty z pravé strany nedokázal v tísni zakončit Nekola. Vyrovnávací gól měl po krásné kolmici Láníka na kopačce M. Dušák. Kapitán domácích volil v samostatném úniku střelu na bližší tyč, ale Jíša v brance hostů předvedl jaký má reflex a balón vyrazil na roh. Hosté se pak prezentovali rychlými kontry a vidět byl především důrazný Valenta. A když se na konci poločasu neujala střela neplachovského Šafáře, bylo to stále o gól.

Obrat ve druhé půlce

Druhé dějství začalo tak, jak skončilo první. Neplachov vyhrával osobní souboje a hnal se za vyrovnávacím gólem. A to se povedlo hned ve 47. minutě. Svobodný poslal krásný míč za obranu, kde se špatně domluvil velezkušený stoper Kovařík s gólmanem Jíšou čehož využil Martin Dušák. Vřítil se do šestnáctky a placírkou poslal míč k pravé tyči. Domácí cítili možnost otočit zápas a byli stále pohyblivější. A tak další možnost měl střídající P. Švec, který po narážečce střelou z hranice vápna jen těsně minul Jíšovu svatyň. Hosté pak také prostřídali a vidět byl především pohyblivý Trnka, který se dostal k zakončení po dalším centru Hrouze a závaru před brankou domácích. Balón ale poslal těsně nad břevno. V 60. minutě pak přišla povedená akce domácích, která skončila třetím gólem v Jíšově síti. Blažek se Šafářem aktivním napadáním na polovině hřiště sebrali balón hostujícímu Markovi. Šafář pak ustál souboj a poslal přesnou kolmici na nabíhajícího Martina Dušáka, který po úniku z pravé strany nasadil nepopulární  „jesle“ Jíšovi a otočil skóre na 3:2 pro Neplachov. Scénář, který by po 8. minutě nikdo nečekal byl na světě… Do konce utkání ještě zbývalo dost času a ani hosté nechtěli odjíždět s prázdnou. Jestli domácí ubrali nebo hosté přidali? Těžko říct, ale začali mít více ze hry hráči Hluboké. Především po své pravé straně, kde se jim dařilo procházet až k šestnáctce. Domácí pak vyrobili pár chyb v defenzívě a po několika závarech před brankou Dvořáka mohli hosté zakončovat. Asi největší šanci měl Hrouz. V 74. minutě se k němu dostal míč a z hranice vápna střílel jen těsně vedle levé tyče. Další možnosti hostů zablokovala domácí obrana. Neplachov ke konci utkání přeci jen ještě ožil a snažil se ho takticky dovést do vítězného konce. Asi poslední šanci utkání měl v 87. minutě po nákopu P. Švece opět M. Dušák a znovu zkoušel střelu na přední tyč a Jíša znovu reflexivně vyrazil míč na roh. Posledních pár minut už domácí zvládli a připsali si tak pro mnohé překvapivé 3 body.

Autor: Lukáš Blažek (TJ Sokol Neplachov)

TJ Sokol Neplachov
Lukáš Blažek (hráč domácí): V 8. min. to vypadalo, že je po zápase a nevsadil by si na nás asi nikdo. Jen tréňa nám věřil. Ale my jsme nechtěli v posledním domácím utkání dopustit nějakou blamáž. Po těch dvou gólech, když jeden byl parádní vlastňák(ani nevím, kolik jsme si jich na jaře už dali), jsme začali více běhat a být důraznější než hosté, dařilo se nám vyhrávat osobní souboje a nejdůležitější byl ten kontaktní gól. A vstup do druhé půle, ten se nám povedl na jedničku. Navíc docela nás hecli slova hráče Jankova Daniela Ruta – tipujícího experta J no musím si rýpnout J Jen by mě zajímalo, jak si užil sobotní odpoledne po tom výprasku doma od Srubce. Ale nebudu škodolibý, to se stane každému. Nám se konečně povedlo proměnit šance, což se moc často nestává a za vítězství jsme opravdu rádi. Na konci zápasu, v tom vedru už síly ubývali, ale to hostům také. Bylo to vybojované do poslední chvíle. Hráči utkání: M. Dušák, Šíma, Šafář, Svobodný – Hrouz, Řehoř

M. Dvořák [-] - L. Svobodný [-] , J. Láník [-] , J. Chmel [-] , J. Švec [-] - V. Šíma [-] , L. Blažek [-] , P. Šafář [-] , M. Nekola [-] - L. Sobota [-] , M. Dušák [-] -

TJ Hluboká nad Vltavou B
J. Jíša [-] - M. Kovařík [-] , J. Hrouz [-] , P. Tůma [-] , F. Brom [-] , R. Řehoř [-] , L. Valenta [-] , T. Klimeš [-] , M. Jankovský [-] , J. Rubick [-] , J. Procházka [-]

ŽK: 15. M. Dušák , 34. V. Šíma - 21. L. Valenta .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Škuthan Jaroslav - ŠTĚCHA Martin (N), BENEŠ Jiří (N).