23.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2016-2017

14. J. Gruber , 36. J. Gruber , 47. J. Bublík (p.) , 50. J. Češka , 58. J. Gruber , 79. F. Pokorný , 84. L. Komrska , 89. J. Gruber
0
Boršov potvrdil postup debaklem Dobré Vody

Půle nenaznačila drtivou výhru

Boršov si byl vědom toho, že jakákoliv výhra znamená jisté první místo v soutěži a s tím spojený postup do 1.B. třídy. To vše navíc mohl získat v domácím prostředí před svými fanoušky. Větší klid na kopačky přinesla domácím 14. minuta. K balonu se dostal kapitán Gruber, posunul si ho a z nějakých dvaceti metrů překonal Chadimu v brance hostí, 1:0. Ve 36. minutě se Gruber pokusil o střelu znovu. A opět skončila v síti dobrovodských, i když tentokrát s pomocí teče hostujícího hráče, 2:0. Poločas tedy 2:0 a fanoušci už mohli pomalu pokukovat po šampaňském.

Gólostrol ve druhé půli

Druhý poločas začali domácí velmi dobře a už po dvou minutách měli výhodu pokutového kopu. Proměnil ho gólman Bublík a zvýšil už na 3:0 a rozjel tím střelecké představení domácích. Jen tři minuty nato upravil Češka na 4:0. Nepopulárního bůra pro hosty zařídil v 58. minutě Gruber a zkompletoval hattrick, 5:0. V 79. minutě se mezi střelce zapsal Pokorný, 6:0. O pět minut později se z branky mohl radovat Komrska, 7:0. Definitivu výsledku přinesla 89. minuta a kdo jiný než Gruber, 8:0. Boršov tedy stvrdil tři kola před koncem první příčku v tabulce, ze které už nemůže být sesazen drtivou porážkou a zbývající zápasy už si může užívat. Dobrá Voda bude chtít debakl odčinit v příštím kole doma se Čtyrákem.

FK Boršov nad Vltavou
Joří Komrska (trenér domácí): Připravovali jsme se na to, že máme první matchball a chtěli ho proměnit. Dobrá Voda neměla k dispozici áčkaře a tak byla svým způsobem oslabená. Po dvou střelách Grubera jsme vedli 2:0 a myslím, že bylo prakticky rozhodnuto a po zápase. Zvládli jsme koncovku a ve druhé půli přidali šest branek. Myslím, že jsme předsedovi Filišteinovi, který v červnu oslaví šedesátku dali předčasný dárek. Hráčem zápasu nejspíš čtyřgólový Gruber, i když musím pochválit celé mužstvo hlavně za druhou půli a dobrý fotbal.

J. Bublík [-] - F. Pokorný [-] , J. Šimeček [-] , V. Čuřík [-] , J. Gruber [-] , L. Komrska [-] , J. Češka [-] , J. Lísal [-] , F. Filištein [-] , R. Kofroň [-] , L. Fessl [-]