20.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2016-2017

48. P. Šafář , 65. J. Švec (p.)
0
Neplachov má první výhru v bukovském azylu

Půle bez branek

Sokol Neplachov v bukovském azylu ještě na jaře nevyhrál a tak se o to chtěl pokusit v utkání s Horní Stropnicí. Neplachov začal aktivně
a celý první poločas soupeře přehrával. Domácí si připravili hned několik střeleckých pozic, ale hosté byli hodně zatažení v
pokutovém území a dařilo se jim blokovat zakončení neplachovskýchmimo branku. Hosté se pokoušeli dlouhými nákopy o brejkové situace
a hledali především Kořínka. O toho se dobře „starala" domácí obrana a v podstatě v první půli hosté nějak vážně nezahrozili.
Naopak domácí, jak bývá zvykem opět zahazovali své šance jak na běžícím páse. Sobota své dvě „gólovky" neproměnil. A stejně
tak kapitán M. Dušák, který v další šanci trefil z otočky břevno. Další střelu, tentokrát Štěchy vytáhl akrobatickým
zákrokem hostující gólman Valíček. Před koncem poločasu mohl zakončovat z levé strany Šafář, míč si ale dlouho rovnal až
zasáhla hostující obrana. Do šaten se šlo za stavu 0:0, a domácí si mohli „drbat hlavu", protože svou převahu gólově vyjádřit
nedokázali.

Rychlý gól, pak pojistka

I druhý poločas začal větší aktivitou Neplachova a ten byl za to odměněn ve 48. minutě vedoucím gólem, který padl po pěkné kombinaci
z levé strany, když míč servíroval M. Dušák před branku Šafářovi a ten sám před gólmanem hostů Valíčkem zachoval
chladnou hlavu a uklidil balón křížem k tyči, 1:0. Vedoucí gól domácí uklidnil, drželi balon a snažili připravit si další
možnost ke skórování. Ta přišla ve 65. minutě kdy byl v čisté šanci ve velkém vápně podražen kapitán M. Dušák. K penaltě se
postavil Jan Švec a zkušeně poslal balon po zemi k pravé tyči a Valíček kapituloval po druhé, 2:0. Neplachov vedl o dva góly a přišlo
jakoby nějaké uspokojení nebo se spíše probudili hosté. V 70 minutě totiž prošel středem nečekaně snadno hostující Bašta a jeho
nebezpečnou střelu vykopl špičkou neplachovský gólman Dvořák na roh. Z toho hosté nic nevytěžili. Další možnost ke korigování
skóre měl hostující Kunágl, který po závaru z hranice vápna dělovkou vyprášil rukavice Dvořákovi. Neplachov se pak přeci jen
vrátil ke své hře a zápas dovedl do vítězného konce a na jaře tak poprvé bral 3 body v bukovském azylu.

Autor: Lukáš Blažek (TJ Sokol Neplachov)

TJ Sokol Neplachov
Lukáš Blažek (hráč domácí): No nebyl by zápas „doma" a my nenastřelili břevno nebo tyčku… Myslím, že můžu říct, že vítězství jsme si zasloužili. V první půli jsme hosty k ničemu nepustili, jen to proměňování šancí nás stále trápí. Jinak mohlo být hotovo po poločase. V druhé půli jsme konečně dali góly, jenže pak přišlo jakési uspokojení a mohli jsme inkasovat. A to nás podržel Marek Dvořák. Hráči zápasu: Šafář, Láník, Dvořák

M. Dvořák [-] - M. Dušák [-] , L. Sobota [-] , P. Švec [-] , D. Štěcha [-] , P. Šafář [-] , J. Švec [-] , P. Dušák [-] , J. Chmel [-] , V. Šíma [-] , J. Láník [-]

TJ Hraničář Horní Stropnice
R. Valíček [-] - M. Sviták [-] , J. Kunágl [-] , T. Pašek [-] , V. Bušta [-] , J. Haňur [-] - M. Bašta [-] , J. Stanka [-] , J. Holej [-] - T. Kořínek [-] , D. Lenz [-] -

Hráči zápasu: M. Dvořák , P. Šafář , J. Láník .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Hučík Marek - HRDLIČKA Jaromír (N), BAŠTA Vlastimil (N).