24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

Záchranářský souboj skončil nerozhodně, Zlivi vystřelil bod Kubeš

12. I. Vrhel - 79. J. Kubeš
0

V zápase, kde oba týmy potřebovaly nutně body se nakonec nikdo neraduje, Stachy remizovaly se Zliví.

Vrhel poslal Stachy do vedení

Hosté ze Zlivi přijeli bojovat o setrvání s I. B třídě. Hned od úvodního hvizdu se hrálo ofenzivně, tomu nasvědčoval první gól ve 12. minutě brankář Radim Šebánek vykopl míč, Pavel Záleský potáhl po pravé straně a předložil Ivanu Vrhelovi před prázdnou bránu – 1:0. Asi za deset minut šli Zlivští do protiútoku, zastavil je až dobře chytající brankář Šebánek. Střelu Jana Pešla chytil na druhé straně brankář Zlivi Jiří Remta. Ke konci poločasu ještě střílel Szabó, jeho střela však neměla přesnou trajektorii

Kubeš dal Zlivi naději na setrvání v soutěži

Druhý poločas začali lépe domácí, ale žádnou šanci se jim nepodařilo zúročit. Pešl, Hovorka ani Vrhel nedokázali v jasných šancích skórovat. V 64. minutě za kritiku rozhodčího musel opustit po červené kartě hráč Zlivi Jaroslav Zrun. Tato nevýhoda byla pro Zliv paradoxně výhodou. Hosté se začali dostávat do více šancí a obrana hostí musela být na pozoru. Poté se ale hráči více strkali, než hráli. V 79. minutě využil statické obrany domácích Jan Kubeš a pohodlně skóroval – 1:1. Hostům byl bod málo, a tak vrhli všechno do útoku, vytvořili si územní převahu, zahrávali plno rohových kopů, ale gól z toho nevytěžili. Na druhé straně šly Stachy třikrát do protiútoku, ale tam ztroskotaly brankáři Zlivi Remtovi.

TJ Sokol Stachy
Ladislav Heidenreich, hráč: Hosté se snažili hrát na tři útočníky, ofenzivně, měli asi tři střely z dvaceti metrů, potom jsme se dostali do vedení po dlouhém výkopu gólmana Záleský potáhl míč a předložil Vrhelovi před prázdnou bránu. Ve druhé půli Zliv to ještě více otevřela, ale pak se jejich hráč nechal vyloučit a potom Zliv hrála o deseti, a to ji paradoxně ještě pomohlo. Nakonec Zliv vyrovnala, závěr byl hodně nervózní, nakonec remíza zasloužená.

SK Zliv
Jakub Slavík, útočník: Vstoupili jsme do zápasu dobře, byli jsme více aktivní. Bohužel nás srazil hloupej gól. Dál jsme hráli naši hru, kontrolovali balón, ale těch šancí na naší straně bylo strašně málo. Druhej poločas to bylo to samé, soupeř hrozil hlavně z brejků. Po červené kartě jsme už hráli takzvaně "všechno nebo nic ". Nakonec se nám podařilo vyrovnat na 1:1. Ale myslím, že zápas mohl skončit klidně 4:4 možná i více brankami. Remíza asi spravedlivá.

R. Šebánek [-] - M. Vozobule [-] (46. V. Lukeš [-] ) , L. Hovorka [-] (71. V. Jandoš [-] ) , I. Vrhel [-] , P. Záleský [-] , A. Eigner [-] (46. L. Heidenreich [-] ) , J. Pešl [-] , M. Šíp [-] , T. Hošek [-] , P. Foltýn [-] , J. Dvořák [-]