16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

Dříteň ani po zlepšeném výkonu nestačila na Bavorovice

0
Bavorovice v malém derby prostřídaly a rozhodly už v poločase

Poločas rozhodl

Na domácích hráčích byla vidět snaha odčinit debakl z Olešnice a stejná sestava vzdorovala v malém derby o skóre druhým Bavorovicím. V první velké šanci to ovšem nepotvrdil Pfeffer.  Ale hosté si v divácky zajímavé půli šance nejen vypracovali, ale narozdíl od domácích i proměnili. Na hostech možná byla znát otřepaná fráze, že derby nevyhrává favorit a soupeře si oťukávali. Po nelibě odpískaném faulu Dřítně domácí ještě odvrátili na roh. Z něj Dříteň na přední tyči nedokázala odvrátit a dorážkou střely se z malého vápna dokázal prosadit už potřetí za sebou jarní střelec Bavorovic Granov, 0:1. Sýkora na druhé straně musel vehementně dokazovat své brankářské schopnosti. Ve 37. minutě po úniku a centru z pravé strany zažehl střelecký prach Radek Hanousek a bylo to 0:2 i přesto, že se domácí dožadovali ofsajdu. Poločas tedy 0:2.

Druhá půle bez gólu

Ve druhé půli nejde domácím upřít bojovnost, kterou Bavorovice jenž v poločase vystřídaly hned tři hráče na dlouhé minuty potrápili. Nejblíže kontaktnímu gólu měl matador Klimeš po přihrávce mezi beky, ale skvělý Sýkora vyškrábl alespoň na roh. Ani ve druhém poločase se nehrál špatný fotbal a na domácích byla vidět snaha odčinit debakl z minulého zápasu, proti starým známým z Bavorovic. Bavorovice se ovšem na postupových příčkách také nepohybují náhodou a dokázaly si výhru v malém derby nakonec pohlídat a o skóre stále okupují druhé místo.

TJ Dříteň
Tomáš Slepička (manažer týmu domácí): Proti minulému zápasu jsme neudělali žádné změny v sestavě. Klukům věříme a bylo na nich vidět, že je zápas v Olešnici naštval a, že je to mrzí. První velkou šanci jsme měli my, bohužel jsme jí nedali a možná by se zápas vyvíjel jinak. Při prvním gólu předcházel rohu faul, který dle mého nebyl. Měli jsme i další šance, ale třeba střelu Tupého zastavilo břevno. Před druhým gólem se měl pískat jasný ofsajd, pak bylo už prakticky po zápase. Ve druhé půli jsme bojovali a chvílemi i hosty přehrávali, ale gól z toho znovu nebyl. Proti minulému zápasu byl náš výkon o 100% lepší, přesto byl soupeř o dva góly lepší. Hráčem utkání byl Klimeš, který i ve svém věku příkladně bojoval.

TJ Bavorovice
Karel Franěk (činovník klubu hosté): Bylo to malé derby kde se všichni hráči mezi sebou znají a i proto jsme do Dřítně jeli trochu s obavami. První půle byla vyrovnaná a byl k vidění nadstandartní fotbal B. třídy. Hrálo se nahoru dolů, my jsme měli šance po kombinační hře domácí po brejcích. Řekl bych, že mírná převaha byla na naší straně, i když nás musel párkrát podržet znovu výborný Sýkora, který vychytal už pátou nulu za sebou. Do druhé půle jsme prostřídali aby si náhradníci také zahráli a naše hra už nebyla tak kompaktní. Náskok z první půle jsme si pohlídali, takže panuje spokojenost s výhrou i s výkonem. Hráčem zápasu bych zvolil Sýkoru jenž nás podržel a Granova, který znovu vstřelil vítěznou branku. Dobrý zápas sehrál i Boubal se Šafránkem