--

--

Další tři body v boji o záchranu rezerva Táborska nepřidala, z Převýšova si odvezla čtyřgólový příděl

0

Sbírku domácích skalpů rozšířil Převýšov v zápase s rezervou Táborska. Vysokou výhru odstartoval Petr Veselka, který také konečné skóre uzavřel.

Na gól Veselky nenašlo Táborsko odpověď

Domácí Převýšov nastoupil proti zachraňujícímu se soupeři nevyužitým rohovým kopem. Hosté trpělivě čekali na možnost protiútoku, ale Převýšov využil své převahy ve 28. minutě, skóre zápasu otevřel Petr Veselka – 1:0. Hosté měli příležitost vyrovnat z rohového kopu, ale do poločasu už se jim vyrovnat nepodařilo. Do kabin ale odcházeli pouze s jednogólovým mankem, které nebylo těžké ve druhém poločase smazat. Oproti minulým zápasům ale byli oslabeni o posily z druhé ligy, protože vložené kolo měla na programu i druhá liga a Táborsko potřebovalo pro svůj klid uspět i v této soutěži.

Drama se nekonalo, domácí se nenechali překvapit

Jenže ve druhém poločase domácí Převýšov kraloval a potvrdil své tabulkové umístění. Proti zachraňujícímu se soupeři byli aktivnější a potřebovali jedenáct minut druhého poločasu ke druhému úderu, tentokráte se prosadil Pavel Novák a uklidnil své spoluhráče pojišťovacím gólem – 2:0. Dalších devět minut trvalo ke vstřelení zřejmě rozhodující gólu, Lukáš Kraják ještě více vzdálil Jihočechy od bodového zisku – 3:0. Chvilku po něm se prosadil svým druhým gólem Petr Veselka a určil konečný výsledek – 4:0. Závěrečných dvacet minut se odehrávalo spíše z povinnosti, hosté neměli nárok takové manko stáhnout. O jejich minimální šanci vypovídá i statistika, když domácího gólmana Petra nedokázali příliš prověřit.

SK Převýšov
Tomáš Hrabík (trenér): "V utkání jsme byli od první minuty jasně lepší, šli jsme za vítězstvím. Bohužel pro nás jsme o něm rozhodli až ve druhém poločase, ale jsme rádi, že jsme to zvládli a získali tři body. Hráčem zápasu byl pravý bek Petr Veselka."