--

--

--

--

Vyletův gól na body nestačil, Tachov si připsal v Králově Dvoře třetí jarní prohru

0

Duel dvou týmů bojujících o prvenství nabídl góly ve druhém poločase. Dvěma téměř slepenými góly se prosadili domácí Procházka s Kilinánem, kteří v konečném součtu vystřelili Cábelíkům výhru. Trenér Vaigl litoval při jinak kvalitním výkonu rozhodčích zaváhání pomezního při první inkasované brance...

Šance na obou stranách

První čtvrthodina větší šanci nenabídla, Tachov měl sice více ze hry, ale domácí Králův Dvůr na rozdíl od něj několikrát Houdka prověřil. Ani druhá čtvrthodina hry nenabídla gólovou akci, i když oba gólmani měli daleko více práce. Postupem času šance gradovali a pět minut před koncem prvního dějství přišla ta největší. Jeden z domácích hráčů převzal balon, čistě si odstrčil protihráče a střelou ke vzdálenější tyči jen těsně minul bránu.

Dva slepené góly rozhodly o vítězi

Ve druhém poločase oba týmy pokračovaly v zajetých kolejích a střídaly se v šancích. V 59. minutě ale jedna ze střel skončila v síti. Michal Procházka si počíhal na Šlapákovo sklepnutí balonu a ve skluzu poslal domácí do vedení – 1:0. Pouhé tři minuty trvalo čekání na druhou trefu zápasu a na svědomí ji měli opět domácí hráči. Náramný centr Ježdíka skončil na hlavě Davida Kiliána, který uspěl i s přispěním brankové konstrukce – 2:0. Tachovští cítili mírnou křivdu, ale pokračovali ve svém boji, nyní alespoň o vyrovnání. Relativně brzo dokázali vyrovnat, v 76. minutě se po rohovém kopu a zmatku ve vápně nejlépe zorientoval Patrik Vyleta, který poprvé překonal Krčka – 2:1. Riskantní hra Tachova mohla definitivně rozhodnout o výhře domácích, když po ztrátě balonu mohl jeden z domácích hráčů upalovat sám na bránu, jenže ho zradil první kontakt a balon doputoval k Houdkovi.

FK Tachov
Pavel Vaigl (trenér): "Vstoupili jsme do zápase docela dobře, drželi jsme balón a byli o kousek lepší. Soupeř bránil a čekal na nějaké brejky. Ve druhé půli rozhodla první branka, která padla po dle mého dvoumetrovém ofsajdu, což uznali i místní. Takový fotbal občas je, ale byla to hrubá chyba pomezního rozhodčího. Jinak musím sudí pochválit, ale tato chyba bohužel ovlivnila zbytek zápasu. Kluci byli po tomto gólu nekoncentrovaní, nadávali, bylo to vyhecované, a dostali jsme rychlou druhou branku. Pak jsme snížili, měli i šance na srovnání, ale příležitosti měl z brejků i Králův Dvůr. Remíza by byla spravedlivější, ale gratuluji soupeři ke třem bodům, závěr zvládli perfektně po taktické stránce, neotvírali hru a čekali na nás. Na můj vkus byl zápas celkově moc opatrný z obou stran, v první půli nebyla jediná vyložená šance, která by mohla skončit brankou."