--

--

Velký krok k záchraně udělaly Benátky ve druhém poločase v zápase s Dobrovicí

0

Velký krok k záchraně v podobě tří bodů zaznamenaly Benátky ve větrném utkání s Dobrovicí. Utkání, které šlo označit za derby, se lámalo ve druhém poločase. Právě v něm totiž domácí vstřelili obě branky zápasu.

Benátečtí mohli žehrat nad koncovkou

Již ve 2. minutě si Benátečtí vypracovali gólovou příležitost. Exdobrovický Boček se ocitl sám před brankářem Havránkem, avšak nastřelil pouze jeho nohy. Hostům se povedlo několikrát zdařile odcentrovat, ale buď si s jejich pokusy poradila domácí obrana či je dokázal zkrotit jistý brankář Michňa. Ve 21. minutě utekl po levé straně agilní Boček, jeho další střelu vyrazil Havránek reflexivně nohou k Mižičovi, jenž z nadějné pozice přestřelil. Po přihrávce Waltra nevstřelil úvodní branku ani Knobloch, jehož křížná střela se mezi tyče nevměstnala. Ve 35. minutě fauloval na pravé straně domácí Boček. Míč si k zahrávání trestného kopu postavil zkušený Strnad, o kousek ale přestřelil. O chvíli později vznikl před Michňou závar, při kterém byl nejaktivnější Volf, ani jemu se ale nepodařilo přesně vystřelit.

Lukáš netrefil bránu, vzápětí Dobrovice inkasovala druhý gól

Hned v úvodu druhého poločasu spálil velkou šanci dobrovický Eliáš, který se ocitl volný na penaltovém puntíku, Michňovu bránu ale přestřelil. V 57. minutě čistě obral Knobloch o míč chybujícího Osvalda, ustál důležitý souboj a odcentroval na Ondřeje Waltra, kterému přenechal míč Synek, Walter si posunul balon na levou nohu a poslal ho přesně k levé tyči, kam se Havránek natahoval marně – 1:0. Téměř vzápětí mohli hosté vyrovnat. Míč v pokutovém území propadl ke zkušenému Lukášovi, který v jasné pozici netrefil benáteckou bránu. A domácí trestali. V 61. minutě rozehráli trestný kop na Martina Borovičku, který svoji tvrdou střelou obstřelil zeď a překonal opět se marně natahujícího Havránka – 2:0.

Diváci tleskali povedené akci také v 69. minutě. Střídající Kamlach rozjel akci přihrávkou na Bočka, který mu míč vrátil. Benátecký záložník následně oslovil Šimečka, jehož střela se mezi tyče o kousek nevešla. Tlak dobrovického týmu byl spíše platonický, kompaktní obranu domácího celku překonávali hosté velmi těžce. Povést se to mohlo Dordevičovi, jehož hlavička ale skončila nad bránou. Neúspěšný byl také Bernát, prudkou střelu z kopačky tohoto dlouholetého dobrovického hráče vyrazil neméně pěkným zákrokem Michňa. Závěr rozkouskovala taktická střídání domácího týmu.

Článek byl upraven redakcí

SK Benátky nad Jizerou
Pavel Jícha (trenér) pro www.kopanabenatky.cz: „Jsem moc rád, že jsme dnes derby s kvalitní Dobrovicí zvládli. Domnívám se, že naše vítězství je zasloužené, a to i s ohledem na poměr vyložených šancí 5:2 v náš prospěch. Pro nás je to cenný bodový zisk v boji o záchranu. Před našimi hráči dnes smekám za kvalitní a takticky disciplinovaný výkon.“

FK Dobrovice
Petr Hejno (trenér): „Nepodali jsme dobrý výkon. Své šance jsme neproměnili a soupeř ty své proměnil, a proto vyhrál. Když to řeknu ve zkratce, nehráli jsme dobře a soupeř zaslouženě vyhrál.“

L. Michňa [-] - M. Horák [-] , J. Mižič [-] (65. J. Kamlach [-] ) , B. Tvrzník [-] , M. Hošťálek [-] , O. Walter [-] , J. Synek [-] (90. J. Kocourek [-] ) , J. Boček [-] (86. J. Sudek [-] ) , J. Knobloch [-] , V. Šimeček [-] , M. Borovička [-]

J. Havránek [-] - M. Routek [-] , P. Lukáš [-] , P. Tvaroha [-] , J. Novák [-] (81. D. Zikmunda [-] ) - M. Vajgl [-] (58. P. Bernát [-] ) , T. Osvald [-] (65. C. Golovko [-] ) , R. Žaloudek [-] , J. Eliáš [-] - M. Strnad [-] (66. B. Dordevič [-] ) , M. Volf [-]

ŽK: 34. J. Boček .
Počet diváků: 450. Rozhodčí: Pastyřík Vladimír - MUDRA Zdeněk, ŠPINDLEROVÁ Zuzana.