Ostrov ovládl krajské derby a dál živí naději


Branky


20. L. Tůma , 37. J. Dušek , 52. L. Tůma , 84. O. Nýber - 80. P. Holub , 87. P. Holub
0

Po přesvědčivém výkonu a divokém závěru utkání s Mariánskými Lázněmi mohou Ostrovští dál snít o záchraně divizní příslušnosti. Dvakrát se prosadil stoper Ludvík Tůma.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.

Důrazný krok už v prvním poločase

Zápas o naději čekal Ostrovské proti krajskému kolegovi z Mariánských Lázní. K nutným třem bodům mohl domácí mužstvo přiblížit ve 13. minutě Tolar po nákopu Duška, jenže bránu střeženou Jacko-Lysákem hlavou přestřelil. Uběhlo jen pár vteřin a na druhé straně se ještě více nepřesně prezentoval Sadílek.

 

Ve 20. minutě byl faulován Novotný a Ostrov tak dostal k dispozici zkrácený rohový kop. Na něj si naskočil vytáhlý stoper Ludvík Tůma a nedal Jacko-Lysákovi šanci! Za čtvrt hodiny mohl vyrovnat Kravar, kterého vyslal do úniku hezkým obloučkem Kavalír. Jen tesně ale minul horní růžek Süttövy brány!

 

Uběhla chvilinka a ve vápně hostí byl faulován Novotný. Hlavní sudí neváhal ani vteřinu a odpískal pokutový kop! K němu se postavil Jakub Dušek a (i když až na podruhé) rozjásal ostrovské publikum!

Konec musel diváky bavit

Silná zbraň Ostrova jménem Luďan udeřila i ve druhém poločase. Pachta poslal vysoký míč do vápna, kde už byl připraven Ludvík Tůma, který ho usměrnil přesně tam, kam chtěl, a to za záda Jacko-Lysáka!

 

Ač se mohlo zdát, že už je o zápase jasno a bude se jen dohrávat, góly padaly i dál. Po rohovém kopu se v 80. minutě prosadil střídající Petr Holub! S kontaktním gólem dostali Lázeňští i naději na možný zisk bodů ze zápasu, a tak v poslední desetiminutovce otevřeli více zadní vrátka. Toho využil domácí Ondřej Nýber a pěknou střelou zvýšil na 4:1!

 

Bláznivý závěr ale ještě nebyl u konce. Zpoza vápna se totiž o chvíli později napřáhl Petr Holub a přízemní ranou překonal Sütta! Ostrov už ale žádné další komplikace nepřipustil a slaví veledůležitou výhru. Ohlasy k zápasuFC Viktoria Mariánské Lázně
Trenér Stanislav Purkart: „Prospali jsme první poločas, nehráli jsme dobře a dali jsme soupeři hrozně moc prostoru. Navíc jsme celý zápas nebránili dobře standardní situace. Na jaře jsme z nich dostali snad jediný gól a teď s Ostrovem hned tři. Příchodem Holuba se naše hra zvedla, málem jsme zápas i zdramatizovali, ale soupeři se znovu podařilo odskočit.“Sestavy


FK Ostrov
M. Süttö [-] - J. Pachta [-] , J. Tolar [-] , J. Diviš [-] (85. F. Tomáň [-] ) , L. Tůma [-] , M. Novotný [-] (67. O. Nýber [-] ) , J. Liška [-] , M. Kobera [-] (74. J. Vrba [-] ) , J. Dušek [-] (83. D. Horváth [-] ) , M. Matoušek [-] , M. Rašman [-]

FC Viktoria Mariánské Lázně
O. Jacko-Lysák [-] - T. Denk [-] , D. Cinkanič [-] , M. Lukáš [-] , M. Buršík [-] (89. T. Oleksink [-] ) , J. Šaliga [-] (59. T. Šilhán [-] ) , M. Drahorád [-] , J. Sadílek [-] , P. Kavalír [-] , M. Kravar [-] , Z. Štěpán [-] (77. P. Holub [-] )

ŽK: 50. M. Matoušek , 58. J. Diviš - 35. J. Sadílek , 63. M. Kravar , 74. Z. Štěpán .
Hráči zápasu: L. Tůma - P. Holub .
Počet diváků: 321. Rozhodčí: Tvrdík Ivan [9.0] - NEHASIL Lukáš, JATI David.

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí ji jednoduše napsat přímo k zápasu pomocí tlačítka Poslat report, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 FC Slavia Karlovy Vary 30 98:33 70
2 SK Aritma Praha 30 55:35 55
3 FC Viktoria Mariánské Lázně 30 65:55 47
4 SK Rakovník 30 56:50 47
5 FK Hořovicko 30 54:53 47
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Martin Psohlavec 32
2 Marian Geňo 23
3 David Vaněček 18
4 Marin Glasnovič 17
5 Filip Vaněk 14
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 Lukáš Vacata 125 53% 0
2 Venca Likeš 122 52% 0
3 Pavel Chmelík 120 50% 1
4 Milan Mészáros 116 48% 0
5 André Karhánek 114 48% 0
Zobrazit celou tabulku