29.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2014-2015

--

Hrdina Ehrenberger vychytal Letohradu vítězství

16. J. Sita , 67. T. Hynek - 84. P. Huška
0

Šťastným hrdinou Letohradu se stal gólman Ehrenberger, který chytil šest vyložených šancí soupeře.

Pokud by v zápase posledního kola, ve kterém již o nic nešlo někdo očekával bezstarostnou a nezajímavou hru, na hřišti Letohradu by se dozajista mýlil. Každý fanoušek fotbalu si musel přijít na své a zvláště pak ten, který držel palce rezervě Letohradu, která především díky skvěle chytajícímu Ehrenbergerovi v závěru zápasu uhájila těsné vítězství

První poločas v duchu nátlakové hry hostí

V prvním poločasu byli o něco aktivnější hosté ze Žamberka, kterým se dobrou kombinací na útočné polovině Letohradu dařilo dostávat do nadějných střeleckých pozic, avšak domácí gólman Ehrenberger nedával hostující ofenzívě žádný prostor ke skórování. Co se nedařilo hostujícím hráčům, povedlo se zásluhou proměněného pokutového kopu v 16.minutě domácímu Sitovi a domácí tak šli do jednogólového vedení. Hostující celek se po penaltovém úspěchu domácích zdravě naštval a ještě více zvýšil tempo hry, nicméně veškteré útočné choutky i nadále končily na kopačkách domácí obrany nebo v rukavicích Ehrenbergera.

Střelecký zmar hostujícího celku

Obraz hry se ve druhé půli téměř nezměnil, neboť se opět nesl v duchu dobývání hostující svatyně, přičemž je třeba říct, že v několika případech visel gól opravdu na vlásku. Žamberk zkrátka neměl svůj den a když se v zápase i napodruhé projevilo staré známé pravidlo nedáš-dostaneš, hostující fotbalisté v tu chvíli vypadali na ručník. Druhý direkt zasadil Žamberku v 67.minutě k velké radosti domácích fandů záložník Hynek. V tu chvíli se mohlo zdát, že je již o osudu utkání rozhodnuto, přičemž tomu nahrával i fakt, že hostující fotbalisté byli vývojem hry velmi zaskočeni a někteří z nich možná již tento duel v hlavách prohráli. S prohrou se ale rozhodně nehodlal smířit hostující trenér a málo vídaným trojím střídáním se pokusil ještě naposledy rozdmýchat vody již zdánlivě poklidného utkání a v 84.minutě se hosté konečně dočkali. Šťastným střelcem se stal střídající záložník J.Huška. Bohužel pro hosty však gól přišel příliš pozdě a i přes závěrečný tlak se již žádný gól neurodil. Domácí tak slaví cenné vítězství 2:1.