1.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2016-2017

--

Čtyři Dvory B vezou zasloužené tři body z Temelína

77. M. Jaroš - 10. V. Vejvar , 27. V. Vejvar , 40. M. Fatura , 55. P. Váňa , 58. M. Fatura
0

V souboji rezervních celků se ukázalo, jak moc jsou znát pendlové z A týmů. Zatímco domácí nemohli nasadit ani jednoho, hosté vzali čtyři. Výsledek 1:5 hovoří za vše.

Hosté byli jasně lepším mužstvem

Když se konkrétněji podíváme do sestav obou týmů, v té domácí chyběli hráči Olešníka a tak jejich hru tvořili zkušení Jaroš s Hrdinou. Jenže proti nastoupil soupeř s Vejvarem, Vajem, Faturou a Váňou, coby členy kádru mužstva pro 1.A třídu. První poločas ukázal, jak velký problém mají domácí bez obvyklých posil. V 10. minutě si na přihrávku za obránce domácích naběhl Vejvar a mazácky přehodil Cihlu – 0:1. Druhá branka následovala v minutě 27. a kombinace to byla krásná. Míč se po ose Maliňák – Píša dostal k Váňovi, jenž šel směr pokutové území. Neukvapil se a hezky na hranici šestnáctky našel Vejvara, který míč uklidil přesně k tyči – 0:2. A do poločasu to bylo o tři branky. Dorostenec Leiš pláchl obráncům po pravé straně, naservíroval míč nekrytému Faturovi – 0:3. Olešník/Temelín moc odpor nekladl a tak byli jeho hráči rádi za poločasovou přestávku.

Utkání se po změně stran spíše dohrávalo

Nástup do druhé půle měli hosté vynikající a jasně ukázali, že k dramatu v utkání určitě nedojde. V 55. minutě chtěl Adam Čepička uvolnit spoluhráče ve vápně, jenže se mu záměr nepovedl a trefil obránce. Domácí ale měli i trochu smůlu, když se odražený míč dostal k nohám Váni, jenž sám před Cihlou nezaváhal – 0:4. A o tři minuty později to byl 0:5. Vejvar tentokrát vybídl ke skórování Faturu, jenž neměl problém trefit prázdnou branku. Od 60. minuty hosté přestali být aktivní a místo toho, aby v klidu drželi míč, přenechali iniciativu domácím. Ti si tak aspoň zahráli pěkných 30 minut, kdy se jim podařilo i snížit zásluhou Jaroše – 1:5.

SK Čtyři Dvory České Budějovice B
Ondřej Píša (hráč Č. Dvorů B): Jsme spokojení s vítězstvím i předvedenou hrou do naší páté branky. V 60. minutě bylo rozhodnuto a je škoda, že jsme si konec neužili, ale naopak nechali domácí hrát. Bohužel nemáme na čem dále stavět a výsledek nemění nic na tom, že do Dubného pojedeme asi v osmi...

FK Olešník B / Temelín
O. Cihla [-] - J. Pešek [-] , J. Knotek [-] , Z. Hrdina [-] , M. Jaroš [-] , D. Hrdlička [-] , L. Říha [-] , V. Havlíček [-] , T. Volf [-] , A. Kotlár [-] , M. Pojer [-]

M. Voneš [-] - P. Váňa [-] , T. Vajo [-] , V. Vejvar [-] , L. Zeman [-] , M. Fatura [-] , P. Knietel [-] , M. Maliňák [-] , O. Píša [-] , P. Trnka [-] , Z. Svoboda [-]

Hráči zápasu: V. Vejvar , P. Váňa .
Počet diváků: 20. Rozhodčí: Hučík Marek - BERÁNEK Miroslav (N), SLEPIČKA Jan (N).