18.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2016-2017

--

Halámky díky skvělému druhému poločasu přestřílely Strmilov

2. D. Hanzal , 18. O. Nečeda - 62. R. Duda , 64. T. Trsek , 88. L. Slavík
0

Domácí Strmilov, který v zímní přestávce přišel o několik hráčů zatím výsledkově i herně tápe. Chtěli se zvednout v tomto utkání a hosty porazit

Domácí po poločase spokojenější

Pro hosty začal zápas katastroficky, když snad po třiceti vteřinách propadl balón stoperům, domácí útočník David Hanzal uháněl sám na Záviše a nebyl pro něho problém otevřít účet utkání 1:0 pro Strmilov. V úvodních minutách ještě došlo na rohový kop domácích a po skrumáži na malém vápně se podruhé prosadili domácí a Ondřej Nečeda upravil na 2:0. V tento moment by si na Halámky nikdo nevsadil. Strmilov se prosazoval dlouhými nakopávanými balóny a jejich vysocí útočníci dostatečně zaměstnávali hostující obranu. To se snažil změnit výpadem L. Slavík, ale po samostatném úniku přestřelil domácí branku. Pak se dobře orientoval Jirka Herzog, vypracoval přihrávku pro M. Slavíka, ale ani on a z další dorážky Novák skóre nezměnili. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:0 pro domácí.

Hosté předvedli obrat z říše snů

Do druhého dějství si hosté řekli, že nemají co ztratit a nastoupili jako vyměnění. Celý tým jezdil a především předstoper Roman Duda zavelel k útoku. Byl to právě on, když po vynikajícím trestném kopu od J. Herzoga se dobře orientoval před domácím gólmanem Přibylem a po jeho pouze vyraženém míči ho pohotově vrátil do sítě 2:1. Hned za cca dvě minuty poslal centr L. Slavík a ze skrumáže před domácí brankou se nejlépe orientoval Tomáš Trsek a vyrovnal na 2:2. V této chvíli byl Strmilov jako opařený. Dokázal se oklepat a nechtěl doma ztratit. Hosty však v důležité fázi hry podržel gólman Záviš a vychytal 100% šanci domácích. A dokonalý obrat v zápase a šok pro domácí​ udělal L. Slavík, který zužitkoval přihrávku do ulice a řítil se sám na Strmilovskou branku. Domácí gólman útočníka hostí zbrzdil, ale při faulu jej zcela neeliminoval. Ladislav Slavík ho obešel a z těžkého úhlu do prázdné rozhodl utkání - 2:3. Halámky tak ve druhé půli ukázali, že se utkání dá otočit i za takto nepříznivého stavu.

Autor: Jiří Samec

TJ Jiskra Strmilov
Strmilov: Ohlas k zápasu nebyl dodán.

TJ Sokol Halámky/Hranice
Pavel Vajo (trenér): Den před utkáním jsem měl sen, že bychom mohli konečně také dovézt nějaké body z venku. Po katastrofickém úvodu a poločase v náš neprospěch jsem tomu pomalu přestával věřit. Ovšem za předvedený výkon ve 2. půli musím klukům poděkovat a to rád. Takhle bych si představoval boj o záchranu. Zápas jsme otočili a získali velmi cenné plusové body. Vyzdvihl bych výkon předstopera Dudy, ale absolutorium si zaslouží všichni. Nyní je třeba to potvrdit doma se Starou Hlínou se kterou jsme na podzim po přestřelce prohráli 4:3.

O. Přibyl [-] - T. Holec [-] (69. M. Tuček [-] ) , J. Dvořák [-] , D. Hanzal [-] , L. Fojtů [-] , M. Lehejček [-] - Z. Popelka [-] , J. Kubíček [-] (50. M. Novák [-] ) , A. Bláha [-] (64. J. Hanzal [-] ) - T. Dohnal [-] , O. Nečeda [-]

D. Záviš [-] - P. Kollmann [-] , R. Duda [-] , K. Decker [-] , K. Juráň [-] - J. Herzog [-] , J. Macho [-] - L. Slavík [-] , T. Trsek [-] - M. Slavík [-] , P. Novák [-]

ŽK: 59. T. Holec - 20. T. Trsek , 66. R. Duda , 77. P. Novák , 83. M. Slavík .
Hráči zápasu: R. Duda .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Vican Miroslav - VICAN Miroslav, LOULA Vladimír.