18.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Penaltové vítězství Kopidlna nad Starou Pakou.

0

Sobotní chladné počasí přilákalo na stadion pouhopouhých 70 diváků, což jistě atmosféře zápasu moc nepřidalo.

Domácí první poločas zvládli a vyhráli ho o jednu branku.

Domácí tým z Kopidlna byl po předchozích dvou jarních výhrách celkem dobře naladěn a soupeř ze Staré Paky toto zjevně vnímal. Bohužel v 6. minutě přišla komplikace, Petra Komárka zradil sval a byl nucen střídat. Ve středu hřiště jej nahradil Míla Havelka. Po většinu prvního poločasu domácí hráči soupeře přehrávali a ve 29. minutě vytěžili po rohovém kopu branku, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval Lukáš Klaban a bylo to 1:0 pro domácí tým. Chvíli na to se v šanci ocitl Martin Valnoha po přesném centru za obranu od Ládi Komárka. Valnoha Martin stihl míč těsně před vybíhajícím brankářem, ale do míče se neopřel dost silně. Míč putující mezi tři tyče stačili obránci odehrát a Kopidlno tak vedení v zápase nenavýšilo. Ve 35. minutě mohl skórovat opět Klaban a o chvíli později Láďa Komárek. Šance zůstaly nevyužity. Do šaten domácí hráči tedy odcházeli s hubeným vedením 1:0 nad soupeřem ze Staré Paky.

Stará Paka vyrovnala a rozhodnout musely pokutové kopy.

V druhém poločasu domácí hráči pro ně bohužel polevili a soupeř ze Staré Paky toho bleskurychle využil. Po centru z kopidlenské pravé strany proletěl míč nebezpečně vápnem a Libor Strnad nedokázal zabránit hráči soupeře Pospíšilovi v zakončení a v 49. minutě bylo srovnáno na průběžných 1:1. Obratem slušnou střelou zahrozil Machačný. Staropačtí se ještě více osmělili a díky tomu, že jim domácí hráči dali prostor a čas, začali hrozit z brejků. Hra se přelévala z jedné poloviny hřiště na druhou, ale hosté byli oproti domácím ve vápně nebezpečnější.  Hru domácího týmu mohl oživit příchod Krulicha a Dřímala. David Krulich se bohužel po deseti minutách po důrazném zákroku a pádu zranil a hřiště opustil na nosítkách. Do konce utkání se domácím nepodařilo hru zklidnit a urovnat. Gólové příležitosti si vypracovali hosté. Miloš Kovář ve třech případech zachraňoval situaci v poslední moment a díky němu měli domácí šanci bojovat o druhý bod v penaltovém rozstřelu.

Kopidlno penalty zvládlo a připsalo si jeden bod navíc.

Hodnocení domácího trenéra Havelky k penaltovému rozstřelu: ,,Penaltový rozstřel jsme zvládli, Kovář vychytal hned úvodního exekutora. Nakonec můžeme být za dva body opravdu rádi.´´

FK Kopidlno
Miloslav Havelka (trenér Kopidlna): Z pohledu domácích částečná spokojenost pouze nad prvním poločasem. To jsme měli herně navrch, ale bohužel vstřelili jedinou branku. V druhé půli jsme vychladli, chybělo nasazení, bojovnost, vytratila se nabídka a chuť hrát. Soupeř toho využil ke vstřelení vyrovnávacího gólu. V závěru se neurovnaná hra přelévala z jedné poloviny na druhou a nebýt dobrých zákroků brankáře Miloše Kováře, tak všechny body cestovaly ven. Penaltový rozstřel jsme zvládli, Kovář vychytal hned úvodního exekutora. Nakonec můžeme být za dva body rádi.