11.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2016-2017

--

Lázně Bělohrad vyhrál v Libáni 1:3.

88. R. Mutzer - 31. J. Kobrýn , 40. M. Černý (p.) , 85. R. Suchánek
0

V sobotním odpoledni bělohradští zajížděli na velmi těžký terén, do Libáně. Hřiště bylo velmi měkké, ale na frak dostalo ještě více během poločasové přestávky a větší části druhé půle, kdy vydatně pršelo. Daleko větší problémy než se stavem trávníku, měl hostující tým se sestavením sestavy. Ve chvíli začátku utkání bylo připraveno jen osm hráčů, zbylí tři ještě tou dobou seděli v automobilu směřujícímu k obci, která se donedávna pyšnila fotbalovou krajskou minulostí. Museli se tedy poprvé od sloučení týmů L. Bělohrad a Pecky využít čekací doby. Po necelé čtvrthodince hosté byli v plném počtu a utkání začalo. Domácí nastoupili v zelených dresech, hosté použili sadu „zimních“ černých.

První poločas vyhráli hosté 0:2.

První výraznější šanci si vypracovali hosté. Akci po pravé straně zakončil centrem před Skořepovu bránu P. Feix, ale Kobrýn míč nezasáhl. Ve 4. min. musel Turek likvidovat střelu Hlavatého. Chvíli poté odvrátil M. Černý nebezpečný centr Smetany z nařízeného přímého kopu. Poté se střelou nad domácí břevno prezentoval Novák, po spolupráci s Kobrýnem. V 10. min. rozehrál M. Černý přímý volný kop, ve vápně našel Zahradníka, jehož střelu domácí brankář chytil. V další chvíli musel Turek skvěle vyběhnout, aby zhatil příležitost Jůzovi. Další jeho důležitý zákrok přišel při Mutzerově rohovém kopu. Ten našel před hostující bránou Hlavatého, jehož střelu vyrazil hostující gólman od pravé tyče. Ve 20. min. se Turek předvedl znovu. Přímý kop Smetany našel na malém vápně Jůzu, jehož bombu pod břevno vytáhl skvělý Turek na rohový kop, který odvrátil P. Feix. Ve 27. min. unikl po levé straně F. Skořepa, ale vystřelil jen vedle pravé tyče brány hostů. Domácí hráči nevyužili plno příležitostí a tak se trestalo na druhé straně. Ve 30. min. poslal Zahradník do brejku Kobrýna, který z půlky hřiště prošel nádherně až na malé vápno, odkud vstřelil úvodní gól zápasu – 0:1. Domácí byli v této chvíli dost zaskočeni a hosté se ihned snažili přidat další úspěch. Po akci Suchánka s Černým se to Novákovi ještě nepovedlo, ale v posledních minutách úvodního dějství již ano. Po autovém vhazování Zahradníka dostal Fajgl přihrávku do pokutového území, kde byl jedním z domácích hráčů stažen a pískala se penalta. M. Černý ji s jistotou uklidil k levé tyči a hosté šli do kabin s náskokem 0:2.

V druhém poločase hosté vedení udrželi a zvítězili 1:3.

Ve druhém poločasu byla zřejmá nastavená taktika hostů. Žádné velké otálení s míčem, prásknout to tam, kde je místo a spoléhat na brejkovou příležitost. Postupem času se jim ale naskytly i kombinační situace, které byly blízko úspěchu. Po jedné z nich, v podání Suchánka s Fajglem, byl v šanci Kobrýn, ale k zásahu mu krůček chyběl. Po další Suchánkově akci pálil Novák jen do domácí boční sítě. Domácí se do střelecké příležitosti dostali až v 63. min., ale R. Barcal trefil jen pravou tyč Turkovy brány. V této fázi zápasu probíhala hra většinou ve středu „zorané“ hrací plochy. V poslední dvacetiminutovce domácí přeci jen přidali. Přímý kop Cristiana Cristea šel vedle, a loženka R. Balcara skončila střelou nad Turkovu bránu. Na protější straně končí Suchánkův přímý volný kop v náruči A. Skořepy. V 72. min. musel Turek předvést další skvělý zákrok proti šanci Hlavatého. V 81. min. se z přímého kopu Suchánek nádherně trefil k pravé tyči a zvýšil náskok svého týmu – 0:3. Příležitost v podobě zahrání přímého kopu dostali před koncem zápasu i domácí. Tvrdá Mutzerova střela do místa ve zdi, kde stáli domácí hráči a v okamžiku kopu se rozestoupili, smazala čisté konto Lojzovi Turkovi, který by si ho dnes opravdu zasluhoval – 1:3.

TJ Sokol Libáň
Pavel Bányacski (trenér Libáně): Podrobnosti přineseme později.

SK Lázně Bělohrad B
Miloš Petr (vedoucí týmu L. Bělohrad B: Ve velmi těžkém utkání, ve kterém jsme měli hodně velký problém se sestavou, jsme brali všechny body, se kterými jsme nadmíru spokojeni. Všichni hráči, kteří dnes nastoupili, zasluhují poděkování za dobře odvedený výkon, který nám přinesl důležité vítězství, které nás stále udržuje souboji o špici okresní tabulky

A. Skořepa [-] - F. Skořepa [-] , C. Cristea [-] , T. Barcal [-] , R. Balcar [-] , J. Jůza [-] , Z. Pešta [-] , R. Hlavatý [-] , J. Smetana [-] (46. O. Mička [-] ) , C. Cristea [-] (52. M. Valenta [-] ) , R. Mutzer [-]

A. Turek [-] - K. Fink [-] , J. Kobrýn [-] , R. Suchánek [-] , P. Feix [-] , J. Suchý [-] , M. Černý [-] , M. Fajgl [-] , V. Nezbeda [-] , P. Novák [-] , P. Zahradník [-]

ŽK: 27. Z. Pešta , 40. F. Skořepa - 40. V. Nezbeda , 57. J. Suchý , 90. P. Feix .
Hráči zápasu: R. Mutzer - J. Kobrýn , M. Černý .