13.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | III. třída , 2016-2017

Úněšov doma porazil dotírající Dioss

0

Ve třináctém kole se potkaly týmy z vrhu tabulky - na konec podzimu šlágr.

Vyrovnaný poločas

Ve třináctém kole odzimní části soutěže PLZEŇ SEVER III. třída OP na sebe narazily celky TJ Slavia Úněšov - TJ Dioss Nýřany B...

Do zápasu lépe vstoupili domácí, kteří díky gólům Jakuba Mižára z 10. a 28. minuty vedli 2?:0. Dioss se následně zmohl na odpor, dokázal ve 34. minutě snížit zásluhou J. Cvachoučka a ve 42. minutě dokonce skóre zápasu s lídrem soutěže srovnat díky stejnému střelci. Z nerozhodného stavu se ale příliš dlouho neradovali, neboť o pouhou minutu později, v minutě 43. se prosadil Daniel Randa a vrátil Úněšovu vedení, byť jen jednobrankové...

Rozhodnutí až v závěru

Druhá pětačtyřicetiminutovka nebyla pod diktátem ani jednoho z aktérů, byl to vyrovnaný fotbal. První gól ve druhém poločase dokázali vstřelit hosté. Fotbalisté Nýřanské rezervy se v 70. minutě dostali do pokutového území svého soupeře, kde se Úněšovští provinili proti pravidlům a zkušený útočník Michal Kováč se z následného penaltového kopu nemýlil - 3:3!

Vypadalo to, že Slavia Úněšov podruhé v sezóně a podruhé za sebou nezíská plný bodový zisk - ve dvanáctém kole padla se Spratou Sulkov 0:2, teď hrozila remíza. Proti byl ale obránce nejlepšího týmu ligy Radek Pokorný. Chýlil se konec zápasu a většina už měla v mysli bod, ale Pokorný v 85. minutě dokázal gólem najednou z jednoho bodu udělat radost tříbodovou!

Slavia tak v posledním kole podzimu po dramatu vyhrála a napravila tak zaváhání z kola předchozího.