14.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2016-2017

--

Lindava doma smetla Tuhaň

3. J. Kohout , 7. J. Kohout , 9. J. Kohout , 18. V. Šlajs (p.) , 20. J. Kohout , 25. J. Jehlička , 39. J. Kohout , 50. L. Halčin , 81. P. Havlas , 90. V. Šlajs
1

Domácí, když se pořádně připraví a sejdou, tak umí. O tom se dnes hosté naplno přesvědčili, když už ve 40. minutě hracího času prohrávali rozdílem sedmi branem...

7:0, nazdar

Již ve 3. minutě se dostali do vedení domácí. Michal Knespl nastřelil tyč a Jakub Kohout bez problémů dorážel do odkryté branky. Druhý gól Lindavští přidali v 7. minutě po rychlé akci, na jejímž konci se ocitl opět před odkrytou brankou Jakub Kohout. Třetí gól padl v 9. minutě. To hostující obraně z poloviny hřiště utekl Vilém Šlajs a byla z toho situace dva na brankáře. Šlajs ve vápně vybídl k hattricku Jakuba Kohouta, který neměl problém uklidit míč za záda bezmocného brankáře.

V 18. minutě se skóre měnilo znovu. To byl ve vápně faulován Jakub Dvorský a nařízený pokutový kop proměnil Vilém Šlajs. Hned za další dvě minuty se měnilo skóre znovu a to když nastala situace znovu dva hráči versus brankář. Jakub Kohout přihrával Jakubu Jehličkovi, který ještě vrátil míč zpět Kohoutovi (asi ne zcela úmyslně) a ten vstřelil svou čtvrtou branku v utkání a zvýšil na 5:0. Ve 25. minutě se dostalo i na Jakuba Jehličku, který po závanu před brankou hostů z hranice penalty s přehledem uklidil míč do odkryté branky. Poslední branku prvního poločasu vstřelil znovu Jakub Kohout, který se po přihrávce Standy Retmeiera ocitl opět před prázdnou brankou a neměl problém míč zase přesně uklidit.

Stav tedy úctyhodných 7:0.

Druhá polovina hry bez překvapení

Do druhé půle mohli domácí vstoupit absolutně v klidu a určitě si chtěli pohlídat především to, aby neinkasovali žádnou branku. V 50. minutě navíc domácí tým přidal další gól. To se po centru z pravé strany prosadil hlavou Lukáš Halčin. Devátá branka přišla až v 81. minutě. Bylo to opět po centru z pravé strany a míč si v malém vápně našel Pavel Havlas. V poslední minutě utkání pak dovršil desítku Vilém Šlajs střelou v hranice velkého vápna. Utkání tedy dopadlo blamáží pro hosty v poměru 10:0.

TJ Dynamo Lindava
Tým Lindavy: Do tohoto zápasu jsme vstupovali jako jasný favorit a důležité bylo, aby jsme měli dobrý vstup do začátku utkání, což se nám podařilo na výbornou. Výsledek naprosto jednoznačný. Předvedená hra už na takové úrovni nebyla, především pak v druhém poločase asi nebylo moc na co koukat. Na druhou stranu je to většinou při takovýchto zápasech pochopitelné, když se ani jeden z týmů nemá kam hnát. Důležité je, že jsme si ze zápasu neodnesli žádné zranění, ani zbytečné karty a vylepšili jsme si skóre, které nakonec při vyrovnanosti tabulky může být důležité. Vyzdvihli bychom Jakuba Kohouta, který byl vždy tam, kde být měl a splnil tak to, kvůli čemu útočník na hřišti má být.

J. Svoboda [-] - L. Halčin [-] (62. J. Matela [-] ) , P. Havlas [-] , O. Mareš [-] , J. Jančar [-] - J. Dvorský [-] , S. Reitmajer [-] , V. Šlajs [-] , M. Knespl [-] - J. Jehlička [-] , J. Kohout [-]