5.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2016-2017

--

--

Celky si dnes zastřílely

3

Vzhledem k formě obou celků, nás nečekalo nic jiného než extrémně vyrovnané utkání, které tak nakonec nedpoadlo, protože přístup hráčů nebyl optimální, hlavně co se hostů týče. Ono v tropických vedrech hrát fotbal - to není procházka růžovým sadem...

Výhra pro domácí

Zahrádky začaly o poznání lépe. Pravda je, že domácí mužstvo nemá zrovna nejlepší obranu v lize, ale útok je úplně jinde. To byl hlavní důvod, proč se nejen obraně hostů, nehrálo dobře. Především dvojce útočníků Moravec a Chládek, byli ti, kdo s Oldřichovem nejvíce cvičili. Hosté jim to o to více usnadnili, když hráli poněkud vlažně, snad až odevzdaně. Padl i názor, že Oldřichovští hráli zkrátka "divně". Ve 14. minutě se trefil jeden z dvojice Chládek, který utekl od lajny a prostřelil brankáře. Vše plynulo z chyby v obraně. V první to již bylo vše a do šatny se odešlo za stavu 1:0.

Oldřichov málem vyrovnal

Nejdříve se v úvodu druhé půle trefil Jelínek a minutu po něm Chládek, který dal gól po zajímavé situaci. Obránci Oldřichova zahráli rukou a čekali, co že udělá rozhodčí. Ten ale nechal domácím výhodu a ti šli v pěti sami na brankáře a neměli problém zavěsit. To vše se stalo v 53. minutě. Moravec poté udělal celé hřiště od lajny, dostal se až na malé vápno a přesně zakončil v 63. minutě. Ani tři obránci na něj nestačili. Jenže poté se asi z pětadvaceti metrů krásně trefil Martin Vitouš a snížil stav utkání. To se psala minuta 57. Poté se ovšem hra hostů paradoxně zvedla a začali domácí trápit. Možná i proto, že domácí trochu odešli. V 80. minutě se trefil znovu Vitouš Martin a v 85. minutě pro změnu zakončoval Šlajs. Na body to ale nestačilo, byť v závěru mohli domácí dokonce i prohrát. Stav utkání byl 4:3.

TJ Jiskra Nový Oldřichov
Vladislav Satranský (trenér Oldřichova): Tak očekávání... Chtěli jsme uhrát dobrý výsledek. Věděli jsme jak hrají, navíc ještě nedostali ani branku. 4:3 beru, byť mě mrzí, že jsme nedali i další branky. Můj mladej tam třeba spálil tutovku v malém vápně, hrůza, ale i další nedali své šance. Vypíchnu jinak oba Vitouše a také Sedláčka. Ze Zahrádek to budou oba útočníci, alespoň podle mě, hráli vážně dobře.

TJ SOKOL Zahrádky
M. Pavlíček [-] - D. Novotný [-] , T. Pospíšil [-] , J. Rous [-] , M. Lodinský [-] - J. Petr [-] , M. Jelínek [-] , J. Klíč [-] , L. Chladík [-] (70. J. Knoflíček [-] ) - D. Chládek [-] , O. Moravec [-]

O. Vitouš [-] - F. Jonáš [-] , P. Sedláček [-] , M. Satranský [-] , P. Neumajer [-] - H. Meduna [-] , J. Šrédl [-] , J. Tyrš [-] , M. Vitouš [-] - P. Nemlein [-] , P. Věchet [-]

ŽK: 44. P. Sedláček .
Místo: Zahrádky. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Pospíchal Jaroslav - Böhme Ladislav, Michal Daněk, Miroslav Folk.