5.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2016-2017

--

--

Lindava doma rozdrtila Libchavu

0

Libchava má ze začátku soutěže vskutku těžký los, a dnešní utkání to mělo jen potvrdit. Lindava má sice oproti minulé sezóně nemalé změny v kádru, ale i tak se stále řadí k těm silnějším celkům v soutěži. To Libchava stále ještě fotbalově roste...

Ze začátku vyrovnaný průběh

Celky nenastoupily s až tak velkým rozdílem na svých stranách a my jsme hleděli na poněkud vyrovnanou hru, než přišla první branka domácích. Ti se prosadili v 6. minutě zásluhou Vildy Šlajse. Hosté navíc neproměnili penaltu a možná, že i to je trochu zlomilo. Od nějaké 25. minuty se Lindava definitvně ujala otěží zápasu a soupeře přehrávala. Navíc padala branka za brankou, ale jen do jedné sítě. Ve 29. minutě dával další branku Jakub Kohout a tentýž jmenovaný dal do poločasu i další branku. Do šatny se tak odešlo za stavu 3:0 pro domácí.

Poločas pro domácí

Hosté totoh už moc nevymysleli, ale i proto, že domácí byli skvěle připraveni, hlavně na půli druhou, kde de facto nedali Libchavě šanci. V 69. minutě střílel šutér Nýdrle a stav již byl 4:0. Když už se hosté k něčemu dostali, tak domácí podržel brankář Tichý, který si poradil úplně se vším. Sobotní utkání bylo docela poklidné, bez zbytečných faulů nebo neshod s rozhodčími, ale to nelze říci o síti v hostující brance, protože ta se neustále vlnila po gólových střelách. Ta další padla v minutě 88. Postaral se o ní Kozák Lukáš a už bylo zjevně vymalováno. Nakonec přeci jen padla poslední branka ze strany domácích, když se prosadil podruhé v zápase Vilém Šlajs na úplném konci utkání a pečetil tak jasnou výhru pro svůj tým v poměru 6:0.

TJ Horní Libchava
Václav Erben (vedoucí Libchavy): Dnes jsme si chtěli hlavně zahrát fotbal, což se nám i přes špatný výsledek povedlo. Lindava má trochu pozměněný kádr a dost to omladili, což je nám velmi blízké. Snad ty nejtěžší soupeře máme konečně za sebou. Loni byli všichni, se kterými jsme dosud hráli, na prvních příčkách v tabulce, takže snad už budou jen lepší dny. Uvidíme ve středu, kdy nás čeká další zápas. Jinak mám za to, že bych klidně mohl vypíchnout Marka Hrušku. Jinak musím říci, že v některých situacích domácí dost podržel brankář.