11.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2016-2017

--

Sosnová nakonec krade body na penalty

3. M. Sixta , 16. J. Kukal , 71. M. Los - 34. P. Doseděl , 79. T. Hamata (p.) , 81. P. Doseděl
0

Hosté na plac nastoupili s mnohem klidnějším svědomím, než domácí. Vinou budiž poslední místo v tabulce, ze kterého je ovšem pořád čas se zvednout. Na druhou stranu, podzim nám pomalu, ale jistě finišuje...

Domácí se dostali do vedení

Sosnová začala poněkud aktivněji, ale k brankám se dostali nejdříve domácí. Dost jim k tomu ovšem hosté pomohli, protože dvakrát zcela zbytečně chybovali a darovali tak soupeři dvě zadarmo šance, které proměnili nejdříve Mára Sixta a to hned ve 3. minutě, a po něm Kukal Jiří v minutě 16. Sosnová byla ovšem po většinu půle lepším celkem a jen s velkou smůlou se snažila o snížení stavu. Domácí mohli navíc dát i třetí branku, a to už by zřejmě bylo po utkání, jenže fantastickým zákrokem se blýskl brankář Janovský, když míč vytáhl ze šibenice, kam zcela jistě mířil. Snížení nakonec přišlo v minutě 34., kdy se do míče opřel Doseděl a korigoval poločasový stav, který byl ve výsledku 2:1

Sosnová hru nakonec dovedla na penalty

Ve druhé půli hosté domácí zmáčkli o to více, protože vyrovnanání bylo na programu dne, alespoň z jejich strany. Po ojedinělém brejku sice ještě dostali branku na 3:1, o kterou se v 71. minutě postaral Martin Los a domácí ještě více přiblížil k výhře. Ale hosté nic nezabalili a soupeře tlačili neustále. V 79. minutě přišla penalta a tu proměnil Tomáš Hamata. Síla hostů se ukázala v 84. minutě, kdy nakonec přišlo vyrovnání. To měl na svědomí Doseděl, který se brankou zaznamenal již podruhé v utkání. Stav se už nezměnil, a tak jsme museli do penalt. Ty ovládli hosté v poměru 2:4. Konečné skóre je tedy 3:4.

Sparta Sosnová
Milan Slipčenko (hráč Sosnové): Dnes jsme byli v utkání lepším týmem. Nakonec jsme ukázali sílu a dovedli jsme zápas na penalty, kde jsme dokázali vyhrát. Musím vypíchnout Janovského, dnes nás podržel, Hájka a Sameše. Zahráli dnes nejlépe ze všech.