10.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2016-2017

--

Dubice nakonec zaslouženě vítězí na své půdě

64. M. Ráliš , 75. P. Škach , 85. P. Škach - 85. J. Havelka , 90. M. Los
0

Nakonec se mohli radovat domácí, kteří nemají z posledních zápasů zrovna optimální formu. Navíc se nescházejí v ideálním počtu. Podobné problémy mají i hosté, kteří jsou navíc na chvostě tabulky...

V první půli se hrálo velice opatrně

Oboum celkům bylo jasné, že se bude hrát více, než jen o výhru, protože celky byly de facto ve stejné pozici v tabulce. Pro domácí to bylo obzvláště důležité, protože hráli doma. Oba celky si tedy byly vědomy důlěžitosti zápasu a podle toho první půle i vypadala. Hrál se totiž oboustranně opatrný fotbal, který nám drama rozhodně nenabídl. Bylo to od vápna k vápnu a jediným, kdo si vypracoval šanci, alespoň jednu, byli hráči domácího celku. Hosté si nevypracovali vůbec nic. Stav do šatny tedy za jalového výsledku 0:0.

Došlo na koření fotbalu,ale nakonec se šlo do penalt

Ve druhé půli začali domácí tlačit a hosté to pořádně cítili, hlavně u první branky, kterou měl na svědomí v Miloš Ráliš a poslal tak domácí do počátečního vedení. To byla minuta 64. Poté přišla branka na 2:0. Tu měl na svědomí Pavel Škach v 75. minutě a to od něj nebylo vše, protože za deset minut dával ještě na 3:0. Jenže ještě v té minutě se prosadili hosté a pořádně tak domácí vystrašili. Branka na 3:1 přišla z kopaček Jardy Havelky. Od té doby hráli domácí tak vystrašeně, že už se jen modlili za konec utkání a hlavně za udržení vedení. V 90. minutě se sice ještě prosadil Martin Los, z údajného ofsajdu, ale nakonec se domácím podařilo udržet výhru 3:2.

TJ Spartak Dubice
Tomáš Grobarčík (asistent Dubice): Dnešní výhra je velice důležitá, protože nepamatuji, kdy byla soutěž takhle vyrovnaná. My jsme ty body potřebovali, hlavně když jsme na tom byli stejně bodově jako hosté. Nakonec bych vypíchl zase Škacha, dvě šance navíc nedal. Hájek hrál taky dobře. Jinak ale vypíchnu celý tým, protože dnes utkání odbojovali všichni.

J. Hruška [-] - J. Dutka [-] , L. Šincl [-] , R. Patka [-] , T. Třešňák [-] - M. Ráliš [-] (78. I. Kovachki [-] ) , P. Podrazil [-] , A. Gorol [-] , R. Patka [-] (50. T. Grobarčík [-] ) , T. Hájek [-] - P. Škach [-] -

TJ Sokol Dolní Libchava
M. Macek [-] - M. Sixta [-] , K. Kaňkovský [-] , V. Balvín [-] , M. Šimon [-] , J. Havelka [-] , P. Lebduška [-] (65. M. Los [-] ) , D. Ješeta [-] , J. Kukal [-] , S. Miler [-] , J. Šiner [-]

ŽK: 59. J. Dutka , 59. L. Šincl - 30. D. Ješeta .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Marek Miloš - BÖHME Ladislav, NOVOTNÝ ING. Jiří (N).