7.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Žandov doma potvrdil roli favorita

0

Žandov se díky dnešní výhře mohl ocitnout na první příčce a možná to hráče nakoplo ještě více. Naopak hosté ze Sosnové stále nemohou nabýt vyrovnaných výkonů a to platí i o dnešní hře...

Stále bez branek

Žandov byl v utkání favoritem, ale v první půli to nebylo zrovna dvakrát cítit. Borci ze Sosnové, kteří nastoupili ve velice zkušené sestavě, na domácí v první půli zkrátka vyzráli, jen ne gólově. Domácí se též nedostali k vyložené šanci a o přestávce zřejmě byli rádi, že už mají první půli za sebou. V první polovině totiž nepředvedli optomální výkon a jejich hra byla na úvod slabá. Změna se ovšem chystala do druhé půle, kde měl nastat obrat. Po hvizdu konce první půle byl stav 0:0, jako na začátku.

Žandov si došel pro body

Ve druhém poločase se hned zkraje utkání chytili otěží domácí. Na hosty vyloženě vlétli a ti se jen nestačili divit, jak velké tempo soupeř vyvinul. Hned ve 46. minutě navíc padla branka. Domácí tým těžil ze své aktivity a byl to konkrétně Petr Jánský, kdo rozvlnil síť, když se přesně trefil z hranice velkého vápna. Netrvalo ani pár minut a na světě byla pro domácí branka číslo dvě. Tomáš Vaníček byl tím, kdo zvyšoval skóre na rozdíl dvou branek. V 61. minutě vyslal spíše takovou propagační střelu na gólmana hostů, který ovšem míč neudržel a propustil jej za svá záda. Poté se ještě zaznamenal Venca Pluhař mladší, který míč dokázal tečovat tak, že padla branka na 3:0. To byla poslední tečka, díky které se utkání už spíše jen dohrávalo. Ani červená domácích v 74. minutě nezměnila průběh utkání. Stav tedy ve výsledku 3:0.

TJ Spartak ČKD Žandov
Václav Pluhař (vedoucí Žandova): Se Sosnovou máme dobrou bilanci. Navíc jsme v laufu, takže pro nás byla výhra povinností. Nyní jsme na prvním místě. Soupeř nás prakticky neohrozil a my jsme se opět zlepšili hlavně ve druhé půli, kde jsme rozhodli utkání. Za nás dnes vypíchnu Jánského, je tu nový a hrál velice dobře, navíc se postaral o chladné zakončení.

O. Košťák [-] - T. Miko [-] , J. Lhotka [-] (68. V. Kotsev [-] ) , P. Jánský [-] (68. J. Štěpánek [-] ) , O. Džudža [-] , P. Štrupl [-] , T. Vaníček [-] , P. Boháč [-] , T. Matějček [-] , V. Pluhař [-] , M. Šlechta [-]