6.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Žandov dokázal vyloupit Libchavu

0

Žandov se po dnešní výhře dostal před Jestřebí na první místo. Domácí Libchava je složená z postarších mazáků, kteří na dynamické mužtsvo ze Žandova jen zřídkakdy stačili. Žandov si dnes zastřílel...

Hosté ve vedení

První poločas nebyl nic moc, a to z obou stran. Oba týmy se sice snažily, ale byli to hlavně hosté, kterým první půle moc nešla, a to nemluvíme jen o tomto zápase. Nakonec se ale jakž takž hře domácím vyrovnali i díky šťastnému golů z přímáku, který proletěl vápnem a přistál u zadní tyče. Autorem kopu byl Tomáš Miko a měl štěstí, že ve 31. minutě míč nikdo netečoval. Libchava i tak nezahálela a snažila se s výsledkem něco udělat. Nakonec se jí to ale nepovedlo a poločas tak skončil za stavu 0:1 pro celek ze Žandova.

Žandov výsledek nepustil

Hosté se dokázali ještě více zvednout a hru zlepšili natolik, že již bylo patrné, kdo má k výhře blíže. Přeci jen, vedení 0:1 ještě nic neznamenalo, před námi byla pořád celá druhá půle. Hosté tedy začali hrát a již ve 48. minutě vsítili dalšího góla. Na svědomí ho měl Ondřej Džudža. Hra plynula a Libchava dostala svou šanci, kterou proměnila. V 60. minutě se zahrával rohový kop a po dorážce ve vápně vsítil snižující branku na 1:2 Kamil Kaňkovský. Jenže v 80. minutě na celém hřišti mlaskla ruka domácího obránce a jelikož stál tou dobou v pokutovém území, musela zákonitě přijít penalta. Tu si postavil Martin Šlechta a skóroval. Druhou branku si ještě po rychlém brejku připsal Ondra Džudža v 89. minutě, ale to bylo již z utkání vše a zápas končí výsledkem 1:4 pro Žandov.

TJ Spartak ČKD Žandov
Václav Pluhař (vedoucí Žandova): Utkání to bylo docela nervózní. Libchavští jsou známí tím, že dokážou dostat rozhodčího na "svou" stranu, ale nakonec dnes pískal slušně a s kartami to zvládl. Druhá půle byla z naší půle značně lepší. Jsme za výhru rádi, protože tady moc nevyhráváme. Oni jsou ale momentálně na chvostě tabulky a proto byla dnes povinnost vyhrát.