5.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Stružnice taktéž bere penalty

0

Jakoby se v tomto kole s penaltami roztyhl pytel. Domácí hostili nelehké Zákupy a nakonec vítězí až po penaltách, za což budou domácí určitě vděční, neboť hosté rozhodně nepřijeli jako outsideři...

Bez branek, bez výraznějších šancí

V první polovině hry měli navrch domácí, ale nevedlo to k žádné vyložené šanci, spíše se jednalo o takové pološance, které nebyly zrovna dvakrát nebezpečné. Zákupy měly na druhou stranu nulové šance, což bylo zapříčiněno dobře organizovanou hrou domácího celku. Vedro týmy zužovalo nejen po první půli, ale vlastně po celý zápas. To bylo z první poloviny vše, to nejdůležitější se odehrálo v půli druhé. Dosavadní stav je tedy bez branek 0:0.

Oba celky po brance

Hosté se chopili sedla a ze začátku Stružnici pořádně přitápěli pod kotlem. Byli to oni, kdo na soupeře vlétl a prováděl jeden útok za druhým. Nakonec z toho padla i branka. V 60. minutě se prosadil Patrik Matušek, když se na lajně dostal míč za obranu domácích a jeden ze Zákupských utočníku přízemní příhrávkou přes celé vápno našel právě jmenovaného hráče, který bez problému skóroval. Po vstřelené brance se domácí zase zvedli a začali hrát. Šance tam byly, ale bez efektivity. Poté si změnili rozestavení, aby se co nejvíce podpořil útok s cílem vyrovat, což se také podařilo, byť ještě před tím hrozili Zákupy několika šancemi, ale ty již neproměnili. V 82. minutě se prosadil Koždoň, který zužitkoval pas Křemena z poloviny hřiště. Muselo se jít tedy do penalt a ty ovládli domácí v poměru 5:4. Celkem tedy berou výhru 2:1.

TJ Dynamo Stružnice
Luboš Merenus (kapitán domácích): Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože hosté mají dobrý tým. Myslím, že výsledek byl spravedlivý. Penalty jsou menší loterie, kterou jsme vyhráli my. Bohužel nemůžu vyzvednout nějakého hráče, zápas byl odpracovaný kolektivně.

L. Sokol [-] - M. Sokol [-] (75. M. Hamada [-] ) , L. Merenus [-] , J. Dvořák [-] , L. Křemen [-] - M. Bahník [-] , V. Koždoň [-] , J. Holub [-] , J. Halgaš [-] - P. Mareček [-] (62. B. Koždoň [-] ) , F. Nešněra [-] -