21.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2016-2017

--

Lázně Bělohrad B si nakonec po tuhém boji odváží všechny tři body.

16. T. Rejman , 29. M. Hofman - 50. M. Loner , 57. M. Loner , 73. R. Suchánek , 76. M. Loner
0

V sobotním dusném podvečeru zavítalo bělohradské mužstvo do Lužan. Po dvou prohraných víkendech bylo dnešním úkolem pro ně naplno bodovat, aby neztratili kontakt z vedoucí Železnicí. Třetina jejich sestavy byla zatížena nějakým zraněním. Domácí hráči vyběhli na trávník v modrých dresech, hosté si přivezli černobílé barvy.

Překvapivé vedení domácího týmu.

Hned v úvodu prošel středem hřiště Rejman, ale z vápna velmi zbrkle vystřelil mimo Turkovu bránu. Ve 3. min. po akci Suchánka a Špidlenově centru, hlavičkuje Novák nad lužanské břevno. Nebezpečný centr poslal Špidlen před domácí bránu i chvíli poté, po spolupráci P. Feixe a Suchánka, ale u pravé tyče na míč nikdo z hostů nedosáhl. V 6. min. rozehrál Suchánek přímý volný kop, ale hlavička P. Feixe ani Špidlenova střela gólem neskončily. V 8. min. poslal P. Feix míč před domácí bránu, kde si ho našel dnes velmi agilní Špidlen, který bombou jen propnul boční síť. Potom přišla na řadu pasáž, kdy se bojovalo jen ve středu hřiště. Ve 13. min. byli blízko vedení hosté, kteří měli přeci jen více ze hry a míč častěji ve svém držení, Loner přihrál Novákovi, jehož střela jen těsně minula Ponikelského bránu. V 16. min. se domácí ujali zčistajasna vedení. V. Nezbeda ve středu hřiště trochu déle váhal s odkopem, míč si potom přišlápl, nebezpečný Rejman se ho zmocnil, dostal se až před Turka, kterému nedal šanci zasáhnout a otevřel tak dnešní skóre – 1:0. Domácím narostla křídla, ihned se snažili přidat další zásah, ale Ondráčkova střela z vápna šla vedle. Hosté se trochu oklepali a začali být opět nebezpečnějšími. Co to ale bylo platné, když jejich častým a  docela pěkným akcím chyběl ten potřebný závěr. Finální přihrávka a přesná koncovka pro ně byly v těchto fázích zápasu zcela neuvěřitelným problémem. Lonerův oblouček, po Mindlově akci, skončil nad, přímý volný kop Suchánka odvrátila domácí obrana a další Lonerovu střelu, po spolupráci Špidlena s T. Nezbedou, vykopl z brány jeden z lužanských beků. Ve 26. min. střílí opět Loner, po kombinaci Černého s P. Feixem, ale domácí tento pokus zblokovali. Ve 29. min. se tak gólově blýsklo zase na druhé straně. Hofmanův přímý volný kop z 25 metrové vzdálenosti tečovala bělohradská zeď a míč skončil za Turkovými zády – 2:0. Hosté, vědomi si vážnosti situace, chtěli rychle odpovědět, ale Lonerův centrovaný balón, směřující na Suchánka, sebral ze vzduchu Ponikelský. Naopak, mohlo s nimi být ještě hůře, rychlý protiútok zakončil tvrdou střelou Tománek, ale Turek míč vyrazil na roh, se kterým si již hosté v pohodě poradili. Další nebezpečnou akci, v podání Rejmana, Ondráčka a Tomana, zlikvidoval svým výběhem opět Turek. Další dvě šance měl s koncem prvního poločasu znovu Tománek. Při první z nich se uvolnil od levé lajny na střed, ale vystřelil velice nepřesně, při druhé nedokázal využít Černého chyby, sice se dostal do úniku, ale vystřelil nad Turkovu konstrukci. Když se ve 45. min. se neujaly ani střely Mindla a P. Feixe, které zneškodnil domácí gólman, šli domácí do poločasových kabin velmi spokojeni. Využili nakopávaných balónů, chyb soupeře a ocitli se v šancích, které využili, i když měli hosté více ze hry.

Hosté výsledek zápasu zcela jasně otočili.

O přestávce udělal hostující trenér podstatnou změnu v uspořádání sestavy. Přeskupil posty a budiž za to pochválen. První čtyři minuty se ještě dostali do hry domácí, ale Tománkův pokus z vápna neměl šanci na úspěch a hodně nebezpečný Hofmanův přímý kop z 35 metrů skončil těsně vedle levé tyče Turkovy svatyně. K dalšímu průběhu několik slov Miloše Petra (vedoucího L. Bělohrad B): ,,pak již začalo plesat nejen moje srdce, ale fotbalová radost si našla celou naši lavičku. Co se na hřišti dělo po zbytek zápasu, bylo úchvatné, nádherné, grandiózní. Velkolepé představení, při kterém by muselo každé bělohradsko-peckovské srdce pookřát, jen kdyby tam mezi diváky nebylo jen jedno.´´ Velkolepou podívanou zahájil i ukončil muž zápasu Míla Loner. V 50. min. poslal Suchánek do pokutového území právě Lonera, ten si se šancí poradil a snížil na rozdíl jediného gólu. Domácí se začali ze hřiště pomalu vytrácet a hosté s vidinou tohoto deficitu do toho pořádně šlápli. V 53. min. se po přihrávce P. Feixe dostal ke střele T. Nezbeda, ale těsně minul Ponikelského levou tyč. V 57. min. se zrodila nádherná akce. Po ose V. Nezbeda – Špidlen – Novák se k zakončení dostal Loner a srovnal na 2:2. V 59. min. musel Černý odvracet rohový kop Kvasničky, ale to bylo zase na dlouhou dobu vše, co Bělohradští zcela unavenému soupeři na další dlouhé minuty dovolili. V 61. min. zkoušel lišácky obelstít vyběhnuvšího domácího brankáře Suchánek, ale jeho lob skončil těsně nad. Gólovku P. Feixe Ponikelský zmařil skvělým vyběhnutím v další minutě. Hosté jsou při chuti, hrají skvělý fotbal a další šance na sebe nenechala dlouho čekat. Po kombinaci Lonera se Suchánkem hlavičkoval T, Nezbeda, ale Ponikelský byl připraven. V 70. min. odvrátila přímý kop V. Nezbedy domácí obrana. O minutu později se již hosté radují, ale pomezní sudí mávl, při gólovém zakončení T. Nezbedy, ofsajd centrujícímu P. Feixovi. Mladý útočník se mohl znovu prosadit v dalším okamžiku, po Lonerově nabídce ale tutovku spálil a vysoko přestřelil. V 73. min. se na černobílou střídačku dostavila obrovská eufórie. Akci Nováka s Mindlem dokončil v pokutovém území s umem sobě vlastním Suchánek a prvopoločasové skóre obrátil naruby – 2:3. Než se hráči v modrém dokázali z naprostého šoku trochu vzpamatovat, pruhovaní udeřili gólově znovu. V 76. min. dotáhl Loner akci L. Feixe a Suchánka k úplné dokonalosti a dnešnímu tříbodovému příjmu pro své mužstvo dal pečeť jistoty. Hattrick mu byl za dnešní skvělý výkon zaslouženou odměnou. V dalších minutách končí střela P. Feixe a hlavička T. Nezbedy mimo soupeřovu bránu. V 83. min. střílí z uctihodné vzdálenosti nad Turkovo břevno Rejman. V 85. min. vybídl střídající L. Zejfart k zakončení dnes nenasytného Lonera, jehož pokus skončil těsně vedle pravé tyče. Poslední domácí šance se odbyla v 87. min., z přímého kopu ale Hofman trefil jen černobílou zeď. V nastavení se mohl dvakrát prosadit Zejfart a jedenkrát Špidlen, ale skóre již nezměnili, stejně jako Loner, jehož střela se vznesla nad levou šibenici.

TJ Sokol Lužany
Bryscejn Roman (hráč Lužan): Ohlas přineseme později.

SK Lázně Bělohrad B
Miloš Petr (vedoucí L. Bělohrad B):: Po prvním poločase, kdy jsme sice diktovali průběh hry, ale chybami a neskutečnou finální absencí jsme dostali domácí hráče do dvougólového náskoku, jsme ve druhém dějství zcela ovládli hrací plochu a neskutečným způsobem otočili výsledek. Po první půlhodince by si málokdo na naše hráče vsadil pětník, ti ale skvělým způsobem přenesli poločasové rady trenéra na trávník a s nezbytnou bojovností a morálkou dokonali úžasný obrat, za což jim patří obrovský dík. Hráčem zápasu byl jednoznačně Míla Loner, který se trefil hned třikrát. Příští sobotu 20. 5. 2017 přivítáme na peckovském hřišti tým Libáně. Zápas hlavní sudí zahájí v 17:00 hod.

J. Ponikelský [-] - S. Chudoba [-] (65. D. Jína [-] ) , M. Kaláb [-] , L. Ondráček [-] , P. Tománek [-] , T. Rejman [-] , R. Bryscejn [-] , M. Hofman [-] , T. Zich [-] (65. T. Pozler [-] ) , D. Kvasnička [-] (80. V. Brožíček [-] ) , J. Folprecht [-]

A. Turek [-] - L. Feix [-] , D. Mindl [-] , P. Feix [-] , P. Novák [-] , R. Suchánek [-] , M. Loner [-] , T. Nezbeda [-] (80. L. Zejfart [-] ) , M. Špidlen [-] , M. Černý [-] , V. Nezbeda [-]

ŽK: 79. R. Bryscejn - 79. T. Nezbeda .
Hráči zápasu: T. Rejman - R. Suchánek , M. Loner .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: SMOLA Vojtěch - HERÁK Valdemar, MRKVIČKA Jaroslav.