1.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2016-2017

--

Opava zasadila úder domácím v první půli

0

Slavia využila větru a čtyřmi střelami zlomila odpor domácích už v první půli.

Slavia rozhodla o osudu střetnutí pěti přesnými zásahy v prvním dějství. Přitom úvodní desetiminutovka patřila Pusté Polomi. Josef Bruna orazítkoval tyč opavské svatyně. Zdeněk Kačírek zahodil samostatný nájezd, když ho vychytal brankář Bohumír Lorenz. V 13. minutě však napřáhl zdálky Rostislav Škrobánek a míč skončil v domácí bráně – 0:1. V probíhající dvacáté první minutě opět zaplula Rostislava Škrobánkova střela tak, že jí domácí brankář musel lovit až z brány – 0:2. Hattrick uzavřel Rostislav Škrobánek po půlhodině hry opět střelou z dálky – 0:3. V 35. minutě vymetl opavský Libor Šusták šibenici domácí klece – 0:4. Kalich hořkosti si pak domácí vypili těsně před přestávkou, když popáté zasmušil jejich tváře Lukáš Mařádek – 0:5. Navíc ještě Opava zahodila několik šancí. Mařádek, ani Škrobánek ale svůj gólový účet nerozšířili.

Po návratu z kabin už Opava svůj náskok kontrolovala a v pohodě kráčela za třemi body. Pustá Polom se sice snažila výsledek korigovat, ale nebylo jí dneska přáno. Zdeněk Kačírek, a po něm Marek Moravec se svým samostatným nájezdem naložili macešsky. Kaňkou na zápase bylo vyloučení pustopolomského Davida Schlossarka v 54. minutě po druhé žluté kartě.

Sport-Club Pustá Polom B
Rostislav Halška (trenér): První čtvrthodinu jsme hráli dobře. Oni pak dali čtyři střely po větru a bylo po nás a zhroutili jsme se.

FK Slavia Opava
Petr Čelůstka (trenér): Byl to docela důležitý zápas, kdy jsme hráli s mužstvem ze spodku tabulky, a na jaře se bude hodně bojovat o sestup, když může spadnou až pět mužstev. Zlomový byl první gól, pak jsme hráli výborně. Ve druhém poločase jsme zápas už kontrolovali.

M. Krystýn [-] - R. Halška [-] , M. Kuděla [-] , M. Moravec [-] , D. Moša [-] , Z. Kačírek [-] , P. Sláma [-] , J. Bruna [-] , P. Bubík [-] , D. Schlossarek [-] , A. Kubala [-]

B. Lorenz [-] - J. Varsamis [-] , R. Škrobánek [-] (64. D. Horáček [-] ) , L. Šustak [-] , V. Henčl [-] , T. Matějek [-] , R. Jedlička [-] , M. Mathias [-] (46. D. Laci [-] ) , I. Kratochvíl [-] , L. Mařádek [-] , J. Kretek [-]

ŽK: 42. D. Schlossarek , 80. J. Bruna - 77. D. Laci , 80. J. Kretek . ČK: 54. D. Schlossarek .
Hráči zápasu: Z. Kačírek - R. Škrobánek .
Počet diváků: 15. Rozhodčí: PUFFLER Jan - GANČAŘ Jakub, HEISER Ivo (N).