Dramatickou bitvu v Bečvárech rozhodli domácí ve druhé půli

33. J. Vanta , 74. M. Horáček , 77. P. Kuba - 40. P. Sova (p.) , 89. J. Košík
0

Napínavý zápas viděli diváci v Bečvárech. Po vyrovnané první půli se dostali domácí ve druhé do dvougólového vedení. V závěru Libodřice snížily a rvaly se o vyrovnání.

Pavel Sova střelcem prvního poločasu

V posledním domácím zápase této sezóny přivítaly Bečváry Libodřice. "Chceme se s diváky rozloučit výhrou, ale nebude to nic jednoduchého", pronesl před zápasem domácí trenér Josef Kuba.

Bečvareckým se v prvním poločase nedařila kombinace a kazili hodně přihrávek. A tak se bojovalo hlavně o střed hřiště a brankáři moc vážné práce neměli. Hosté dostali výhodu několika standardních situací v okolí domácího vápna, ale nic z toho nedokázali vytěžit. Z výhodné pozice pálil Kovařík ze sedmnácti metrů mimo tyče Stoupovy brány.

Na druhé straně hrozil dvakrát Černý, ale v první šanci se v tísni ke kvalitnímu zakončení nedostal a v druhé po průniku Horáčka a jeho přihrávce nedokázal na přední tyči usměrnit míč na bránu.

Po půlhodině přišla možná první solidní akce domácích. Po kombinaci Kuby s Kubáskem byl druhý jmenovaný faulován. Z trestného kopu našel Černý hlavu naskakujícího Jiřího Vanty a míč po teči libodřického Sovy skončil v síti - 1:0. Vedení ale domácí dlouho neudrželi. Sova z trestného kopu nejprve mířil vedle. Ve čtyřicáté minutě prošel dlouhý nákop Baška za beky, po vyběhnutí Stoupy pak ve zmatku na hranici vápna míč nikdo nezasáhl a Pohanka mohl jít sám na prázdnou bránu. Kubásek jej lehce přidržel a pískala se penalta, kterou Pavel Sova bezpečně proměnil - 1:1.

V závěru poločasu ještě vyslal nepřesnou střelu Černý, který byl po celý zápas dobře hlídán. Ale větší nebezpečí hrozilo na druhé straně. V rychlém brejku se ocitl Hrstka s Pohankou, ale Holub míč stačil ukopnout na rohový kop. V závaru po jeho rozehrání Stoupa dvakrát reflexivně zasáhl a skvělý zákrok vytáhl po následné střele Hrstky, který vyslal odvrácený míč na jeho bránu z pětadvaceti metrů.

Rozhodnutí přišlo v poslední čtvrthodině

Druhý poločas začal tlakem Bečvár. Vytvořili si několik standardek, ale zakončení nebylo přesné. Buď slabá střela, hlavička mimo a nebo zasáhl Kolář. Výborně lapil hlavičku Horáčka, vyrazil střelu Kuby, ale následně nestačil na dorážku Holuba. Na brankové čáře ho ale zastoupili obránci. Přestože domácí reklamovali gól, rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

Nátlaková hra domácích otevírala prostor pro rychlé kontry hostů. Proti jejich zakončení ale byl výborně chytající Stoupa. Se střelou Heverleho moc práce neměl, hlavička Košíka mířila mimo tyče. Po dalším průniku kroutil Sova střelu k pravé tyči, ale domácí gólman se dokázal natáhnout a vytáhl míč na roh. Stejně si poradil o chvíli později po střele Hrstky na druhou tyč. V těchto chvílích Stoupa domácí udržel ve hře a domácí mohli rozhodnout.

Po další standardní situaci se pověsil do vzduchu Martin Horáček a hlavou nekompromisně skóroval - 2:1. O tři minutky později vybojoval míč na půlce hřiště Dědek, míč rychle posunul na Černého, který krásnou přihrávkou našel na druhé straně nabíhajícího Petra Kubu. Ten přízemní střelou na zadní tyč potřetí překonal Koláře - 3:1.

Do konce zápasu zbývalo deset minut a zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté se nevzdali a vrhli všechno do útoku. Odměnou jim byla standardka, kterou místo očekávané střely rozehráli do strany. Heverle vypálil jedovatou střelu, kterou Stoupa dokázal jen vyrazit a dobíhající Josef Košík vykřesal naději - 3:2. Víc ale hosté nezvládli...

Bečváry si touto výhrou pojistili titul půlmistra.

SK Bečváry
Josef Kuba, trenér: První poločas se nám herně vůbec nedařilo, Libodřice byly nebezpečné směrem dopředu. Dali jsme vedoucí branku, ale ještě do poločasu stačil soupeř srovnat a ještě měl obrovskou šanci, zachránil nás velmi dobře chytající Stoupa. Druhý poločas už jsme byli více na míči, většina času se odehrávala na polovině soupeře. Dali jsme dvě branky a vypadalo to, že si v poklidu dokráčíme pro tři body. Ale bohužel jsme lacinou ztrátou míče v 90. minutě darovali Libodřicím standardku a ty ji po signálu zužitkovaly. Ale jednobrankové vedení jsme už udrželi a body zůstaly doma. Libodřice určitě patřily k těm lepším týmům okresního přeboru.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Zápas to byl kvalitní, bohužel jsme po našich chybách nedosáhli na body. Okolo sedmdesáté minuty jsme odešli fyzicky, to byl možná hlavní problém. Mohli jsme ale sami jít do vedení na 2:1, když Košík hlavičkoval mimo. No a co tam předvedl domácí Pan gólman, když v pětačtyřcáté během snad deseti vteřin chytil tři góly, to se jen tak nevidí. Nebodovali jsme naplno už asi osm zápasů, ale divákům se to muselo líbit.