Robert Kalvoda má za sebou bohatou fotbalovou kariéru

Čtyřiačtyřicetiletý Robert Kalvoda z Béčka Křoví byl podle svého trenéra nejlepším hráčem utkání, které Křoví vyhrálo nad Céčkem Měřína 2:1, ač hrálo skoro celý zápas o deseti. Výborný výkon tohoto fotbalového univerzála ocenili i naši čtenáři a s velkou převahou ho zvolili Hráčem kola.

0
Gratuluji k vítězství v anketě Hráč kola. Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
Fotbal jsem začal hrát před 34 roky za Zbrojovku Brnu, přivedli mě k němu rodiče a kamarádi.
V jakých klubech jste ve vaší bohaté kariéře nastupoval?
Vzhledem ke svému věku jsem hrál za několik mužstev, Zbrojovka Brno, Dolní Kounice, Prace u Brna. Další mužstva, ve kterých jsem hrál kratší dobu, nebudu jmenovat... Baník Zbýšov, Mokrá u Brna, Slovan Rosice.
Jakou nejvyšší soutěž jste si zahrál?
MSFL
Na jakém postu nyní nastupujete?
Dle potřeb trenéra a vedení mužstva, nejčastěji jako střední běhavý a ofenzivní záložník nebo stoper.
Jak hodnotíte nedělní zápas s Měřínem C?
Vzhledem k tomu, jak zápas probíhal do 25.minuty je moje hodnocení velice kladné. V 8. minutě červená karta, ve 20. minutě první zranění, ve 25. minutě musel střídat totálně opilý hrající trenér Vasil Kováč, který samozřejmě dostane výraznou pokutu za svůj prohřešek proti životosprávě. Přes všechny tyto problémy jsme podali velice taktický výkon a dle mého názoru zaslouženě zvítězili. Soupeř si nevytvořil žádnou vyloženou šanci, a proto musel odjet bez bodů.
Byl jste zvolen hráčem kola, co říkáte na ocenění a jak se vám hrálo v zápase?
Jsem velice rád za uvedené ocenění, které přišlo v tak pozdním věku. Doufám, že není poslední a ještě nějaké přijde. Musím poděkovat všem, kteří mně posílali hlasy, zaměstnanci, spoluhráči, kamarádi, přátelé. Zápas probíhal dle mých představ a přání, což dokládá i uvedené ocenění.
V sobotu odehrajete zápas na hřišti rezervy Osové Bítýšky. Co od zápasu očekáváte?
Vzhledem ke zdravotním a kázeňským problémům v Křoví A, uvidíme, kolik hráčů nám trenér Martin Šustáček uvolní. Dle toho se bude zápas odvíjet. Určitě nejedeme prohrát a potrápíme domácí mužstvo, které je v uvedeném zápase velkým favoritem.
Jste spokojen se vstupem do nové sezóny?
Vstup do sezóny proběhl nad naše očekávání a jsem s ním maximálně spokojen.
Co říkáte tomu, že na podzim odehrajete ve IV. třídě jen osm zápasů?
Je škoda, že zápasů je tak málo. Takových 10-11 zápasů by určitě nebylo na škodu.
Na jaký zápas v sezóně se nejvíce těšíte?
Těším se na všechny zápasy stejně, nemám žádného oblíbeného soupeře.
Jaké jsou cíle Křoví B v této sezóně?
Skončit lépe než v loňské sezóně, což znamená, na lepším než posledním místě.
Bude vás ocenění hráč kola něco stát?
Ocenění bude velice drahé, musím poděkovat všem hlasujícím lidem, takže uspořádám velkou party, na kterou budou samozřejmě všichni pozvaní.
Kdo je trenérem Křoví B, jste s ním spokojeni?
Křoví B má dva výborné hrající trenéry – Vasil Kováč a Petr Křístel. Jsem s jejich prací maximálně spokojen, jsou to kluci, kteří fotbalu rozumí a hodně mu obětují.
Chodíte se dívat na Áčko Křoví ?
Na áčko Křoví se nechodím bohužel jen dívat, ale na základě výkonů v béčku Křoví již chodím taky hrávat v základní sestavě. Béčko Křoví vychovává talenty, kterými doplňuje v případě potřeby áčko Křoví.
Jak hodnotíte rozhodčí v okrese?
Dle mého názoru je úroveň rozhodčích shodná s úrovni hráčů, kteří hrají tuhle soutěž.
Co říká fotbalu vaše rodina?
O manželku jsem díky sportu přišel, takže teď si dávám pozor, aby mě nikdo neomezoval a mohl se věnovat fotbalu a dalším sportům na 120%.
Sportujete, máte nějaké koníčky ve volném čase?
Ve volném čase se věnuji opět sportu – futsal jako hráč a manažer, malá kopaná jako hráč, badminton, squash, stolní tenis a poslední době i tenis, o čemž by určitě mohl popovídat brankář Křoví A pan Zdeněk Sára, který má velice negativní bilanci, ještě nevyhrál letos ani jeden zápas.
Jaké máte zaměstnání?
Podnikám v dopravě
Oblíbený film nebo seriál?
Vykoupení z věznice Shawshank, Než si pro nás přijde.
Oblíbené kluby, kterým fandíte?
Křoví A, Real Madrid, Bayern Mnichov, FC Kalábek Brno.
Navštívil jste někdy nějaký ligový zápas?
Jelikož jsem rodilý Brňák, bylo skoro povinností chodit na zápasy Zbrojovky, pokud se ovšem hrálo za Lužánkami. V současné době již na zápasy první ligy nechodím.