Měl bych zapracovat na fyzičce, říká Muž kola Roman Lávička

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 3. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Gratuluji výhře v anketě Muž kola. Už je zaveden u pokladníka týmu v sazebníku pokut?
Děkuji. Pokladník ještě sazebník na Muže kola nezavedl a doufám, že to tak i zůstane. ;)
Po pauze jste se představili znovu před domácím publikem proti Kolodějím. S čím jste šli do zápasu?
Naším cílem bylo pobavit domácí publikum pěkným, kombinačním fotbalem, který doma zahrát umíme a získání povinných třech bodů.
Utkání jste rozhodli ve druhém poločase zlepšenou produktivitou. Je koncovka to co váš tým trápí nejvíce? A jak vypadalo utkání z vaší pozice?
Koncovka nás trápí opravdu hodně, šancí si dokážeme připravit opravdu hodně, ale přesně zakončit je horší. Doufám, že to dokážeme zlepšit a potom už tam bude padat jeden za druhým.
V zápase jste vytvářel šance svým spoluhráčům, ale dostával jste se do nich i vy sám. Jak se vám hrálo?
Doma se mi hraje vždy lépe než venku. V „Lipíčku“ je skvělá atmosféra a zázemí. Pár šancí jsem měl hned v první půli, ale bohužel jsem je nedokázal proměnit. Větší radost mám z pěkné příhry na gól, než když sám dám branku, takže jsem rád za tyto příhry.
Nakonec jste se zapsal mezi střelce, popsal byste svou branku?
Běžela zhruba devadesátá minuta zápasu a my jsme vedli 3:1, takže jsem dostal choutky a vytáhl se z pozice středního záložníka dopředu do útoku. Petr Kaše mě milimetrovým pasem za obranu vyslal do úniku sám na brankáře. Kolodějský brankář dost vyběhl a míč poskakoval, tak jsem ho zkusil „přelobovat“ a naštěstí to vyšlo.
Zatím jste v soutěži stoprocentní. Máte v plánu atakovat nejvyšší příčky a porvat se o postup?
Hlavně se chceme fotbalem bavit, protože to je to nejdůležitější a s tím přicházejí i výhry. Určitě se budeme snažit atakovat nejvyšší pozice.
Koho považujete za největší aspiranta na postup?
Podle mě je nejvyšším aspirantem na postup Týn nad Vltavou, ale jestli dokážeme navázat na výkonu jako doposud, tak si myslím, že klidně soutěž můžeme vyhrát my.
Příští kolo zajíždíte na půdu Žabovřesek, které jsou rovněž stoprocentní. Co od zápasu očekáváte?
Čekám spíše bojovný fotbal plný soubojů, než nějaký hezký kombinační fotbal. Žabovřesky jsou skoro sousedi, takže se dá říct, že je to takové malé derby, které je vždy dost vyhrocené. Zápas může dopadnout jakkoliv. Kdo ještě neví, co se sobotním večerem, určitě zavítejte do Žabovřesk.
Jako odchovanec Lipí jste stabilním členem základní sestavy. Neláká vás zkusit si třeba vyšší soutěž v jiném týmu?
V Lipí je skvělá parta, takže mě vyšší soutěž zatím neláká a mám to kousek od domova, ale to neznamená, že bych nějakou nabídku hned odmítl.
Co patří mezi vaše největší fotbalové přednosti a kde byste měl naopak přidat?
Podle mě je moje přednost technika, ale jsem dost pohodlný, takže bych měl zabrat na fyzičce a víc běhat.