Škoda, že Rokytnice padá. Bude nám chybět šest bodů, tuší Bříza ze Starče

Útočník Starče Marek Bříza hovoří o derby s Rokytnicí, překvapení v Radešínské Svratce a své střelecké potenci.

0
Marku, gratuluji ke zvolení hráčem kola. Čeká tě nějaký příspěvek do kasy?
Děkuji, kluci se zase činili. Příspěvek do kasy už jsem bohužel byl donucen dát.
Stal jsi se hráčem kola, ve kterém jste porazili v derby Rokytnici. Vzpomeneš si na utkání, které jste si před měsícem předehráli. Popíšeš nám tvé dvě branky?
Už je to dlouho, ale první branka vznikla tak, že se na mě ve 2. minutě házel aut, já předběhl obranu a balon byl v brance. Hra potom byla vyrovnaná a bohužel jsme dostali hloupý gól. Ve druhém poločase už se hrálo jen o to, kdo ten gól dá dřív…my jsme měli větší štěstí. Rokytnici propadl v obraně balón z nákopu a mě nenapadlo nic jiného než gólmana přehodit, sice nechápu jak se mi to povedlo, ale…2:1.
Rokytnice na rozdíl od vás jaro nezvládla a přijdete tak o derby. To vás jistě mrzí?
Samozřejmě, že nás to mrzí. Přijdeme o 6 bodů za sezónu (smích).
V pátek jste naopak dohrávali zápas v Radešínské Svratce a už v 11. minutě jste vedli 2:0. Čím jste domácí zaskočili?
Utkání pro nás začalo lépe, byli jsme běhavějši a v mnohých případech jsme měli i více bojovnosti než soupeř. To od nás určitě nečekali a podcenili nás.
Těsně před půlí jsi zvýšil na 3:0. S čím jste šli do druhého poločasu. Domácí nakonec dokázali utkání zdramatizovat…
Konečně….do druhého poločasu jsme šli hlavně s tím, že se pokusíme skóre udržet a budeme hrát více defenzivně. Jak to tak vidím, tak tu obrannou činnost přenecháme těm vzadu a my si budeme dělat to svoje (smích).
O příštím víkendu hrajete v Nedvědici, které vás musíte k jistotě záchrany porazit. Jak k zápasu přistoupíte?
Určitě tam chceme vyhrát, ale v Nedvědici se nikdy nehraje snadno. Bude to velký oříšek.
V sezoně jsi zatím vstřelil 9 branek. Jsi s tímto počinem spokojený?
Spokojený / nespokojený…9 branek je hezkých, ale mých 15 zahozených zas tak hezkých není (smích). Nejdůležitější je, že se daří týmu.
Jako jediný hráč Starče jsi nastoupil do všech zápasů. Čemu to přikládáš?
Nehraji fotbal proto, abych tam nechodil.
Začíná fotbalové mistrovství světa. Komu budeš fandit a kdo podle tebe šampionát ovládne?
Svého favorita nemám. Spíš si přeji, aby se hrál hezký fotbal… ale když už bych si měl vybrat, tak Francii.
Kdybys měl říct jeden fotbalový moment, na který nezapomeneš, jaký by to byl?
Asi ten, když jsme v dorostu ve Starči uhráli historický úspěch v krajské soutěži. To je nezapomenutelné.
Kdy nebo jak jsi začal s fotbalem, kdo tě k němu přivedl?
Ty jo, může to být tak 7 - 8 let zpátky co jsem zavítal do Starče. K fotbalu mě přivedl spoluhráč Michal Pysk. Zrovna jsem si dávali individuální trénink na škváru, když mi řekl jestli to nepůjdeme zkusit do Starče…tak jsme šli, chyba to rozhodně nebyla (smích).
Čím je pro tebe vlastně fotbal?
Fotbal je pro mě hlavně radost, zábava a sport při kterém se dá skvěle odreagovat. Užíváme si ho s klukama na hřišti i mimo něj.
Co říkáš na portál fotbalunas.cz?
Naprosto super! Je skvělý, že se někdo zajímá i o nižší soutěže, může si přečíst rozhovory, články a hlasovat pro svoje kamarády i právě v těchto soutěžích. Jen tak dál.