Jan Kuric - Je to v našich rukou a postup si ohlídáme!

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 22. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde. Vyzpovídali jsme Jana Kurice.

0
Dobrý den, gratuluji k výhře. Jaké máte pocity?
Dobrý den, děkuji všem, kteří pro mě hlasovali, mám z toho úžasný pocit.
Jakou odměnu budete muset přinést do kabiny?
Klukům v kabině před zápasem namíchám nějaký ten protein, protože si myslím, že toho alkoholu už bylo příliš moc. (smích)
Pojďme na zápas v Oticích. Výsledek 4:0 se nerodil příliš lehce. Jak jste vy sám zápas viděl?
V prvním poločase jsme se vůbec nemohli dostat do šancí, soupeř měl před brankou dobře zaparkovaný autobus a my vystřelili asi jenom 2x na branku, a vše se změnilo po naší první brance, kterou jsme dali ze startu druhého poločasu. Po první brance jsme se už konečně dostávali do šancí, které jsme proměňovali.
Popište čtenářům vaše dvě branky.
První branku jsem dal hned ze startu druhého poločasu, když mi Martin Pražák nahrál v šestnáctce balón pod sebe a já jsem levačkou uklidil balón k levé tyči. Druhou branku jsem vsítil, když jsem utekl po levé lajně a zavěsil jsem na zadní tyč.
Letos jste vsítil již 14 branek, jak jste s tímto stavem spokojen?
Spokojený jsem, ale myslím si, že branek mohlo být daleko více, ale větší radost mám, když přihraju na gól.
Vzpomenete si ještě na svou první branku?
Moje první branka byla za dorost, ale na tu už si nevzpomínám. (smích)
Co by se ještě muselo stát, aby Budišov nepostoupil?
Stát se může cokoliv, ale je to v naších rukou a postup si pohlídáme!
V čem vidíte vaši jasnou dominanci v tomto ročníku?
Tak máme mladý tým, který si chce jít za svým cílem. Je tu dobrá parta, kvalitní trenér a hodně nám pomohl příchod Petra Modelského. A taky nám pomáhají hodně naší fanoušci, kteří jsou na hřišti naším dvanáctým hráčem.
S kým si v týmu nejvíce fotbalově rozumíte?
Na hřišti si rozumím s celým týmem, držíme všichni při sobě a taháme všichni za jeden provaz. S Hanisem Němečkem a Palisem Pizurem si rozumím nejen na hřišti ale i v budišovských hospodách. (smích)
Kde je vaše největší fotbalová přednost, v čem byste se naopak ještě potřeboval zlepšit?
Myslím si, že rychlost, ale zlepšovat se je pořád ve všem.
Jaký je váš největší fotbalový zážitek?
Můj největší fotbalový zážitek byl finálový zápas proti Oldřišovu, který jsme hráli na stadionu SFC v Opavě. I když jsme prohráli, tak myslím, že ostudu jsme neudělali.
Koho favorizujete na MS ve fotbale, a komu vy osobně budete fandit?
Na MS ve fotbale favorizuji Brazílii. Myslím si, že mají šanci uspět s takovým týmem, ale fandit budu Portugalcům. (úsměv)
Co říkáte na zavedení videa do fotbalu?
Myslím si, že je to pro fotbal dobrá věc, protože mi připadá, že čím více rozhodčích je na hřišti, tak tím více to stojí s prominutím za hovno.