Roman Modelský - Mám daleko větší radost z branky, kterou nachystám.

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 20. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde. Vyzpovídali jsme budišovského Romana Modelského, který nám rozhovor kvůli pracovní vytížení poskytl až nyní.

0
Gratuluji k výhře o hráče kola. Co na to říkáte, a co vás to bud stát?
Děkuji. Stát mě to nebude asi nic, kluci se rozhodli, že už toho alkoholu bylo hodně a že si chtějí konečně odpočinout.
V nominaci jste už byl několikrát, ale vyhrál jste až nyní. Jakože to vyšlo až teď?
Vždy byl někdo, kdo si vítězství zasloužil více.
Vyhráli jste vysoko v Dobroslavicích. Jaký to byl podle vás zápas?
Zápas to byl těžký, hlavně v prvním poločase. Soupeř na nás vletěl a hrál tvrdou hru. Myslím, že výsledek je pro soupeře až moc krutý. Po prvním poločase jsme klidně mohli prohrávat o dvě branky.
Výhra 6:1 sice vypadá jednoznačně, ale zas tak jednoduchý zápas to nebyl, a domácí hodně kousali v prvním poločase. Kde si myslíte, že se to nakonec zlomilo ve váš prospěch?
Zlomilo se to určitě po přestávce. Tak jak Dobroslavice hrály v první půlce dobře, tak druhou půli byly jako vyměněni.
Zatím projíždíte soutěži jako nůž máslem a soupeře válcujete. Čím si to vysvětlit?
Myslím si, že Budišov má kádr, který nemá v okresu co dělat a jde to vidět. Hodně pomohl příchod Petra, má zkušenosti, které předává mladším, vnesl klid do kabiny a klid na hřiště. Máme výborného trenéra, který fotbalem žije, a co je důležitější tak tomu rozumí. Hrajeme hru, kterou po nás chce a tenhle styl nás baví.
Loni vám postup těsně unikl, a letos taková dominance, která v okresním přeboru už dlouho nebyla. Jak byste porovnal současný a minuloroční Budišov. Kde došlo k tak velké změně? Kde hledat její příčiny?
Jak jsem psal, Budišov má mladé hráče a je to samý bouřlivák. Já sám si nedovolím, protože vedle mě běhá můj bratr a myslím, že to má tak většina kluků. Určitě jsme se přes ten rok fotbalově zlepšili, ale oproti minulému roku vidím hlavní změnu v chování na hřišti i v kabině.
Který zápas se podle vás Budišovu povedl nejvíc, a který naopak nejmíň?
Za mě mám největší radost z vyřazení Heraltic z poháru, kvůli kterému si můžeme zahrát finále ve středu proti Oldřišovu. A zápas, který se povedl nejmíň? Asi proti Oticím, když jsme vedli 2:0 a nakonec to skončilo remízou 2:2, a jako jediné nám vzaly 2 body v soutěži.
Ve kterém zápase jste se nejvíc zapotili?
Ve Štítině, kdy jsme vstřelili branku minutu před koncem.
Vy sám v posledních zápasech gólů moc nedáváte, a jste spíše nahrávač. Vy radši góly střílíte, nebo nahráváte?
Vždy jsem góly střílet chtěl, vždy jsem chtěl rozhodovat zápasy gólem. Vzpomínám si, že když jsem nedal branku a vyhráli jsme i přesto jsem byl zklamaný. (úsměv) Teď se to změnilo, mám daleko větší radost z branky, kterou nachystám.
Jaký je váš charakteristický vstřelený gól?
Gól jsem nedal ani nepamatuju, ale když zakončuji, tak levačkou bombu pod břevno.
Pojďme k vám. V kolika letech jste začal kariéru?