Ondřej Chocholáč: Na jaře by jsme chtěli hrát v horní části tabulky

Dva góly Ondřeje Chocholáče z Dolní Rožínky přispěly k výhře nad Počítky 4:2 a naši čtenáři pak vybrali v hlasování tohoto jednadvacetiletého fotbalistu hráčem 1. kola okresního přeboru.

0
Gratuluji k zvolení Hráčem kola, co na to říkáte?
Děkuji. Samozřejmě potěší vyhrát ocenění hráče kola.
Jak hodnotíte nedělní zápas s Počítky?
Zápas se nám povedl. I když jsme nezačali zrovna nejlépe a jako první jsme inkasovali, dokázali jsme skóre do konce poločasu otočit. Po poločase se nám podařilo přidat další branky a potom už jsme zápas v klidu dohráli.
Byl jste zvolen hráčem kola. Jak se vám hrálo?
Hrálo se mi normálně jako v každém zápase. Člověka vždycky trošku nakopne, když vstřelí branku a jeho tým vede, takže si i pak více věří a od toho se pak odvíjí jeho hra, takže po první brance se mi hrálo lépe.
Jak jste viděl dvě branky, které jste vstřelil?
První branka padla na konci prvního poločasu. Naši útočníci dostali balón a viděl jsem, že hráči Počítek už se nevracejí a tak jsem zkusil podpořit útok. V momentě když proti Lavimu (Jan Čermák) vystoupil jeden z obránců, nahrál mi balón a já zkusil štěstí z dálky. Naneštěstí pro golmana hostů míč zapadl přesně k tyči. Na druhou branku jsem si naběhl ze středu hřiště, kdy mi balon přihrál Marek Lukš a já jsem si prvním dotekem balon posunul a poté jsem prostřelil golmana z vápna.
S kým si na hřišti nejvíce rozumíte?
Nemůžu říct s kým asi nejvíc. Jak spolu hráváme častěji a stabilněji, rozumíme si spolu tak nějak všichni a i fotbal se nám daří hrát v celku slušný a koukatelný pro oko diváka.
Jaká si myslíte, že bude reakce spoluhráčů na vaši výhru v naší anketě?
U nás v týmu se výhra v anketě v celku rozmohla. Byly tam i takové návrhy, jako třeba abych na zápas upekl kačenu, jelikož přede mnou Buky (Pavel Bukáček) donesl bábovku a Ing. Forest (Jiří Bílek) udělal chlebíčky, ale já si nemyslím, že by jim kačena před zápasem prospěla. (smích)
V neděli odehrajete zápas v Křoví. Co od zápasu očekáváte?
Křoví jsem hrát neviděl, ale doufám, že navážeme na dobré výkony z posledních zápasů a podzim zakončíme výhrou.
Jak jste spokojeni v Dolní Rožínce s podzimní částí soutěže?
Okresní přebor jak můžeme vidět i z tabulky byl na podzim velice vyrovnaný a my jsme skončili v první půlce tabulky, takže jsme rozhodně spokojeni.
Jaké budou cíle Dolní Rožínky v jarní části okresního přeboru?
Pokud se budeme scházet a hrát fotbal jako na podzim, myslím, že bychom mohli hrát v horní části tabulky i na jaře.
Jak se budete připravovat na jaro jako tým?
Netuším, taktické pokyny ještě řečeny nebyly, ale určitě budeme chodit běhat a pracovat na fyzičce.