Marek Wrána - Přál bych si pravidelně chytat za áčko

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 2. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde. Premiérovým výhercem z Bolatic se stal jejich brankář Marek Wrána.

0
Gratuluji k výhře. Kde jste sháněl podporu?
Děkuji. Fanouškům, přátelům i rodičům se musel líbit můj výkon, jinak bych tady teď nebyl. Musím jim poděkovat.
Po dvou letech jste první vítěz z Bolatic. Čím si vysvětlujete fakt, že tato anketa u vás nebyla tak populární?
Většina lidi u nás moc nehlasuje, protože o tom ani neví.
Co vás výhra bude stát v kabině?
Určitě nějaká ta láhev a ne jedna.
Zápas ze Sudicemi vypadá podle výsledku jednoznačně. Jak jste ho viděl vy z pozice gólmana?
Po přežití desetiminutovky 1. poločasu jsme přečkali dvě tutovky hostů. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a my jsme vsítili dvě branky do poločasu. 2. poločas to byli hosté, kteří hráli a my víceméně jen bránili.
Trenér Rataj hovořil o vašich skvělých zákrocích. Který vy považujete v tomto zápase za ten nejlepší?
Jednoznačně hned na úvod zápasu. Od toho momentu se potom vše obrátilo a my začali dávat potřebné branky.
V sobotu v brance béčka, v neděli za áčko na lavičce. Co říkáte na úspěšný vstup vašich celků do soutěží a kam budou sahat vaše ambice?
Nikdo určitě nečekal, že padne tolik branek. V sobotu jsme porazili Sudice 5:0 a o další den později porazili 7:0 Vítkov. Takže víkend hodnotím kladně. Ambice v týmu jsou pohybovat se v horních pater tabulky. Mé ambice jsou zachytat si v týmu, který hraje ve vyšší soutěži.
Co čekáte od zápasu proti Bohuslavicím?
Věřím, že neprohrajeme. Bod z venku by byl dobrý. Určitě budeme chtít vyhrát, ale bude to velice těžký zápas.
Kdy jste navlékl poprvé brankářské rukavice a vždy vás to táhlo do brány?
Bylo to asi za dorost, kdy nám nepřišel brankář na zápas. Volba padla na mě. Když bylo zapotřebí, tak jsem šel prostě do brány.
Kde jsou vaše přednosti, a kde by to ještě chtělo vypilovat?
Chtěl bych vyzdvihnout můj reflex. V tomto ohledu jsem se zlepšil, musím říci. Zlepšit musím výběhy mimo šestnáctku a sbírat centry do pětky. To mi dělá obrovské potíže.
Láká vás chytat vyšší soutěž?
Určitě ano. Přál bych si pravidelně chytat za áčko, popřípadě vyšší soutěž.
Kdo je váš brankářský vzor, a kterou brankářskou vlastnost byste si od něj chtěl vzít?
Mým vzorem je Manuel Neuer. Vlastnost – výborná hra nohou.
Jak trávíte svůj volný čas a jaké máte koníčky?