Jako nejmladší musím nosit pití a zahřívat lavičku, směje se hráč kola Jakub Slavík

Vítězem hlasovací soutěže Hráč kola se stal Jakub Slavík, který vstřelil v minulém kole jako jediný dvě branky.

0
Gratuluji ti k vítězství v naší anketě a zajímalo by mě, jaký byl zápas proti Záblatí z tvého pohledu?
Děkuji. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi poslali hlas a pomohli mi tak k vítězství v anketě. Bylo to těžké utkání, protože oba týmy věděly, že se hraje o těch pomyslných 6 bodů. Začali jsme dobře, prvních 20–30 minut si myslím, že jsme byli lepší týmem a dokázali se dostat do dvoubrankového vedení. Po gólu na 2:0 jsme úplně přestali hrát, soupeř snížil a druhý poločas byl na hřišti jenom jeden tým. Domácí, hlavně za ten druhý poločas, který jsme nezvládli, zaslouženě brali 3 body.
Byl to na jaře tvůj první zápas v základní sestavě? Čekal jsi už před zápasem, že budeš v základu?
Ano byl. Věděl sem to už den předem, že nastoupím v základní sestavě. Těšil sem se, věřil sem si.
Popíšeš nám, jak si dal ty dva góly?
První gól padl z autu, který sem hodil tuším že Hrdlovi, který mi to vrátil a já sem trochu se štěstím prošel kolem dvou hráčů do vápna a chtěl sem hlavně trefit bránu což se povedlo a spadlo to tam. Při druhém gólu jsem vystihl malou domů od jednoho z obránců, dal si míč kolem brankáře a trefil prázdnou branku.
Věkem si ještě dorostenec, co musíš dělat, jako jeden z nejmladších?
Nosit pití a zahřejvat lavičku. (smích) Né tak samozřejmě sbírat zkušenosti a snažit se využít každou šanci, kterou dostanu.
Pamatuješ si, kdy si poprvé nastoupil za muže?
Myslím, že to bylo v přípravném zápase proti Roudnému. Ale ruku do ohně bych za to nedal.
Jaké jsou tvé fotbalové začátky?
Začínal jsem tady ve Zlivi, asi v 5-6 letech. Od té doby jsem tady prošel všemi kategoriemi. První post, na kterým sem začínal byl levý obránce. Ale jelikož jsem nikde moc dlouho nevydržel tak jsem hrál snad všude až jsem nakonec skončil v útoku, kde mi to vyhovuje asi nejvíce. (smích)
Na jakém postu nejraději nastupuješ?
Nejraději asi na levém křídle nebo na hrotu. Ale většinou si ty pozice měníme, takže se v útoku přimotám víceméně všude.
Ke kterému vrcholovému fotbalistovi by ses svou hrou přirovnal?
Miluju dávat góly, moc se nevracím, jsem takovej trošku sobec a neumím prohrávat, (smích) takže asi Cristiano Ronaldo.
Máš oblíbeného fotbalistu?
Nejoblíbenější fotbalista a zároveň vzor je pro mě již zmíněný CR7.
Jak se těšíš na domácí zápas proti Netolicím, myslíš si, že sis řekl o místo v základní sestavě?
Těším se moc, každý domácí zápas pro mě vždy bude něco víc. Tak to záleží na trenérovi, já jsem tu od toho abych dával góly a pomáhal týmu. Jestli to stačí nebo nestačí na základní sestavu musí posoudit právě on. Víkendový zápas z mé strany nebyl nejhorší, pokud se tedy bavíme o prvním poločase, ale je třeba zůstat pořád hlavou na zemi.