HRÁČ KOLA TOMÁŠ PAVEL: Budu rád, když na naše venkovní zápasy nebudou jezdit jen skalní příznivci

V anketě o nejlepšího hráče 17. kola zvítězil Tomáš Pavel. Stoper, jehož Rožďalovice vyhrály nad Přerovem nad Labem vysoko 6:0, si toto uznání vysloužil především za kvalitní dfenzivní výkon. Svůj tým vedl s kapitánskou páskou a svým důrazem a přehledem výrazně pomohl Rožďalovicím k udržení čistého konta.
Nyní vám s Tomášem Pavlem, jakožto hráčem kola, přinášíme tradiční rozhovor.

0
Přerov jste přehráli 6:0. Šlo o tak jednoduchý zápas, jak se dle výsledku zdá?
Zápas rozhodně jednoduchý nebyl. Do vedení jsme šli velmi brzy, již ve třetí minutě po brance Dominika Hory. Jak již říkal v rozhovorech trenér Hojsák, paradoxně nám to spíše uškodilo. Po vstřeleném gólu jsme spíše bránili, a tak by se dalo říct, že nám gól snad i uškodil. Přerov byl nějakou dobu možná i lepší než my. Vše se zlomilo po trenérově řeči o půli, ta nás zase nakopla.
Přerovu se nyní celkově moc nedaří. Přišel vám na podzim silnější?
Podzimní střetnutí si již příliš nepamatuji, ale nemyslím si, že by byl Přerov na podzim výrazně silnější či výrazně slabší. Asi to bylo podobné.
Jaké jsou ambice Rožďalovic na umístění na konci sezóny?
Na postup to určitě nedáme, ale do třetího, čtvrtého místa by to bylo hezké a nejspíše i reálné.
Jak dlouho už vlastně v Rožďalovicích hrajete?
V dorostu jsem si zahrál za Loučeň a Poděbrady, ale jinak celý svůj fotbalový život.
Na jaký zápas rád vzpomínáte? Třeba proti nějakému velkému týmu?
V žácích jsme si zahráli proti Spartě. Všichni jsme bránili, až na jednoho útočníka, který se k míči takřka nedostal. Vysoko jsme prohráli, ale byl to zážitek.
Již tehdy jste hrál stopera?
Již od prvních fotbalových krůčku jsem hrával hlavně v obraně. Nejdříve to bylo spíše na kraji, na stopera jsem se přesunul až s časem.
Sledujete fotbal v televizi? Komu fandíte?
Větší soutěže vůbec nesleduji. Zajímá mě spíše okres a výsledky našich Rožďalovic. Jen u nich se mohu označit za fanouška.
Když zrovna nehrajete fotbal, jak si rád zasportujete?
Pravděpodobně jinou míčovou hrou. Vede u mě nohejbal.
Co byste na závěr vzkázal fanouškům?
Budu rád, když nám budete držet palce a budete fandit přímo na hřišti. Jezděte více na venkovní zápasy, připojte se k těm pár skalním!