Marek Honka a Tomáš Mrázek se rozhovořili o zápase Malé Hoštice - Hradec, a nejenom o něm!

V neděli se odehrál šlágr kola mezi Malými Hošticemi a Hradcem nad Moravicí. V zápase vynikli oba brankáři, kteří předváděli fantastické zákroky. Naše redakce se proto rozhodla oba vyzpovídat a udělat společný rozhovor s brankářem Malých Hoštic Markem Honkou a Hradce Tomášem Mrázkem.

0
Dobrý den, zdravím soupeře z nedělního šlágru kola mezi Malými Hošticemi.
Tomáš: Dobrý den.
Marek: Dobrý den.
Co říkáte nato, že i přes deštivé počasí, si do hlediště našlo cestu hodně fanoušků?
Tomáš: O Malých Hošticích je známo, že mají pravidelně velkou návštěvnost. Jsem rád, že to fanoušci domácích potvrdili. Taky bych chtěl ale poděkovat velkému počtu fanoušků Hradce, kteří nás jezdí podporovat i na venkovní zápasy. Věřím, že si v tomto zápase příznivci obou týmu přišli na své.
Marek: Bylo fantastické vidět tolik lidí, i přes to, že bylo takto deštivo...myslím si, že nelitovali, protože viděli krásný fotbal! a těch šancí....:-D
Pojďme k samotnému zápasu. Výsledek 0:3 pro hosty hovoří sice jednoznačně v jejich prospěch. Podle průběhu, to ale mohlo skončit výhrou obou stran. Jak jste oba zápas viděli z pozice brankáře?
Tomáš: Zápas jsme začali dobře, hned v úvodu jsme dali branku, ale od té chvíle nás domácí zamkli na naší půlce a byli jasně lepší. Vypracovali si dost šancí, které naštěstí neproměnili. V kabině jsme si řekli, že je třeba něco změnit a v druhé půli už jsme měli zápas ve svých rukou. Kdyby Mára tak suprově nezachytal druhý poločas, mohlo být skóre mnohem vyšší v náš prospěch. Byl to prostě zápas dvou úplně obrácených poločasů, ve kterém jsme byli šťastnější a odvezli si tři důležité body.
Marek: Každá porážka mrzí, zvlášť, když celý tým podá vynikající výkon, navíc proti lídrovi soutěže! ...a taky Mrázo zachytal fantasticky. Šance, které lapil...až jsem tomu nevěřil :-D
Který zákrok v tomto zápase považujete za svůj nejlepší?
Tomáš: Na tomhle terénu byl pro mě každý zákrok těžký. Ale asi nejlepší byl, když se u propadnutého balonu mezi pětkou a penaltou zjevil domácí útočník a už střílel do prakticky odkryté brány. Zkusil jsem se co nejvíc roztáhnout a podařilo se mi pravou rukou vytáhnout střelu těsně nad břevno.
Marek: Těžko říct,...všechny byly svým způsobem nejlepší....
Který zákrok Vašeho brankářského protivníka se Vám líbil?
Tomáš: Skvělých zákroků Marek zejména ve druhém poločase předvedl spoustu. Už jsme byli zoufalí. :-D Nejvíce se mi asi líbilo, když během pár minut dokázal zneškodnit snad tři samostatné nájezdy za sebou. Vždy dokázal být včas venku z brány a zmenšil střelecký úhel.
Marek: To co Mrázo pochytal, bylo neskutečné. Všechny zákroky měl parádní, musím smeknout klobouček!
Ze kterého střelce jste měl před zápasem největší strach? A připravoval jste se na něj nějak speciálně?
Tomáš: Na žádného konkrétního střelce soupeře jsem se nijak zvlášť nepřipravoval. Se spoluhráči jsme se byli podívat na zápas domácích se Stěbořicemi, takže jsem věděl, že mají v týmu dost vysokých hráčů, kteří budou hrozit při standardkách.
Marek: Strach bych tomu asi neříkal, ale tajně jsem doufal, aby Krejza vstal levou nohou. :-D Má letos výbornou formu, což také potvrdil třetí brankou...
Jakou brankářskou činnost považujete za svou přednost?
Tomáš: Těžko říct, snažím se hodně dirigovat spoluhráče a díky své výšce a rozpětí rukou dokáži většinou vykrýt velkou část brány při střelách z blízky i větší vzdálenosti.
Marek: Ani nevím, ale po nedělním zápase asi samostatné nájezdy. :-D
Kdy byste mohl, kterou brankářskou přednost byste si naopak vzal od svého kolegy?
Tomáš: Tady je to pro mě jasné. Rozhodně Markovu jistotu a rychlost při výbězích na dlouhé centrované balony, které umí výborně a s klidem zalepit.
Marek: Má výborný přehled, ale myslím si, že mi chybí pouze jeho výška. ;-)
Oba jste prošli Slavii Opava, setkali jste se někdy v tomto dresu společně?
Tomáš: V soutěžním zápase ne, tam by mě Mára nepustil. :-D Zažili jsme ale několik společných brankářských tréninků, nebo tréninků s „A“ mužstvem, na které jsem chodil chytat ještě jako dorostenec.
Marek: Naštěstí nesetkali, protože jeden z nás by musel na lavičku. :-D
Jak jste spokojeni v současných týmech?
Tomáš: Velmi. O Hradci se toho v různých spojitostech hodně napsalo, ale nejdůležitější je ta super parta v týmu a také spousta dalších lidí okolo něj, bez kterých by to nešlo.
Marek: Maximálně! Výborná parta lidí, vedení týmu, fanoušci, je to fantazie!
Lákalo by Vás si, ať už v současném, nebo v jiném dresu zachytat si vyšší soutěž. A jaká?
Tomáš: Určitě ano. Letos si vedeme velmi dobře a tak doufám, že máme šanci se o postup poprat už letos, i když je před námi ještě spousta těžkých zápasů.
Marek: Nad tím jsem ani nepřemýšlel, zatím to vše klape, uvidíme, co nám život přinese.
Jak jste spokojeni s umístěním Vašeho týmu po podzimní části?
Tomáš: Zatím jsme na prvním místě, takže spokojenost.
Marek: O proti jaru spokojenost...takže doufám, že nám to vydrží a ještě potrápíme týmy, co jsou před námi.
Proti kterému mužstvu se Vám na podzim chytalo nejlépe a proti kterému nejhůře?
Tomáš:Nejhůře jednoznačně proti Hlavnici. Tam jsme prohráli jediný zápas a já sám jsem k tomu přispěl chybou. Nejlépe? Asi proti všem ostatním. :-D Zápas s Hošticemi byl ale hodně povedený a beru ho jako vyvrcholení celého podzimu.
Marek: Nejhůře to byla určitě Hlavnice...na druhou stranu asi Litultovice a Hradec.