Podle Radomíra Machka je nejlepším sportovcem současnosti Martina Sáblíková.

Poslední kolo je za námi a hráčem 1. kola okresního přeboru se stal hráč Hořic B Radomír Machek, který obdržel celkem 39% hlasů. Hráčem kola se stal po zásluze, když přispěl jednou brankou a výborným výkonem k přesvědčivé výhře Hořic B nad Libání v poměru 4:0. Rozhovor s hráčem kola přinášíme právě teď. Radomír Machek: pravý obrance, 28. 5. 1995, student.

0
1. Kde jste začínal svoji fotbalovou kariéru a jaký byl její průběh (kde jste hrál)?
Fotbal hraji od malička v Hořicích a prošel jsem zde všemi věkovými kategoriemi.
2. Můžete uvést trenéra, který Vás nejvíce ovlivnil ve fotbalové kariéře?
Bylo jich hodně a každý mi asi něco zanechal.
3. Jaký byl průběh zápasu doma s Libání?
První poločas byl z naší strany velmi dobrý, až na proměňování šancí. Proto se šlo do kabin pouze za stavu 2:0. Druhý poločas byl výrazně horší nedařilo se nám držet míč a Libáň se dostala do několika slibných šancí, naštěstí je nedokázala využít a po naší třetí brance se již jen dohrávalo.
4. Jak padla Vaše branka v tomto zápase a jaký byl průběh podle Vás?
Dostal jsem zpětnou nahrávku ve vápně, vystřelil do levě části branky a brankář naštěstí na míč nedosáhl.
5. Který z Vašich spoluhráčů by si mohl zahrát vyšší soutěž?
Občas nám chodí pomoci hráči z A-týmu a ty vyšší soutěž hrají, takže tak.
6. Vylepšujete nějakým způsobem svoji fyzickou kondici i mimo tréninky?
Mimo fotbal hraji ještě závodně tenis.
7. Jaké jiné sporty provozujete a jak se Vám v nich daří?
Hraji závodně tenis a jinak mě baví všechny míčové sporty.
8. Jak tipujete, že dopadne náš národní tým v kvalifikaci, když se jí první zápasy vůbec nepodařily? A Váš tip na zápas proti Norsku?
Pořád věřím v druhé místo ve skupině a postup přes baráž, na suverenní Němce bohužel nemáme. Zápas s Norskem bychom potřebovali nutně vyhrát, věřím ve vítězství 2:0.
9. Kdo je podle Vás nejlepším současným sportovcem ČR a kdo jím byl v minulosti?
Ze současnosti asi Martina Sáblíková, v minulosti Pavel Nedvěd.
10. Na závěr ještě otázka na sezónu NHL, jestli jí budete sledovat a co říkáte na Jaromíra Jágra a jeho Floridu?
NHL sleduji, fandím všem českým hráčům. Jardovi přeji, aby došel se svoji Floridou co nejdále.
11. Sledujete i NBA a Tomáše Satoranského ve Washingtonu?
NBA sleduji jen tak po očku, myslím si, že Tomáš má slušnou šanci se v kádru Washingtonu prosadit.