Jiří Matějů : Brankářů v rodině máme víc

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče ve 3. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Stal se jím brankář Opočna Jiří Matějů. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
K získání ocenění hráče kola ti pomohl zápas na hřišti Hronova. Jak jsi zápas viděl z branky Opočna?
Ze začátku zápasu na nás Hronov vyvíjel velký tlak. My jsme to však ustáli bez inkasovaného gólu. Postupně jsme hru vyrovnali a podařilo se nám vstřelit dvě branky. S nulou jsem ani po začátku zápasu nepočítal, ale zásluhou celého mužstva jsme ji udrželi.
Jako brankář mohu říct, že vychytaná nula vždy potěší. V minulém kole jsi nastoupil o poločase a také se ti podařilo udržet čisté konto. Není obvyklé, aby se brankáři o poločase vystřídali. Co se tehdy stalo?
Máš pravdu vychytaná nula opravdu vždy potěší. Před sezónou jsme se s trenérem domluvili, že se budeme střídat s druhým brankářem, tak šel chytat on. Ten se ale v prvním poločase srazil s protihráčem a zranil se, proto jsem musel na druhý poločas nastoupit já.
Nikdy není lehké nastoupit do rozehraného zápasu. Měl jsi ve zbytku zápasu hodně práce?
Nastupoval jsem za stavu 2:0. Od této doby jsme skóre jenom navyšovali, takže jsem práce ani moc neměl. Bylo tam akorát pár výběhů.
Táhlo tě to vždy do brány nebo jsi jako spousta brankářů začínal v hráčském poli?
Do brány mě to táhlo už od malička, protože chytal i můj děda a brankářů máme v rodině víc.
Taky za Opočno?
Nene děda chytal za Dobrušku.
Vyhříváte se na 2. místě tabulky, takže s průběhem sezóny jste nejspíše zatím spokojeni. Jaké byly vaše předsezónní ambice?
Spokojeni samozřejmě jsme. Přál bych si, aby nám to takhle vydrželo a ještě jsme se zlepšovali.
O víkendu vás čeká zápas s trápícím se Ohnišovem. Nic jiného než potvrzení 3 bodů z venku neberete?
Budeme se snažit, aby tři body zůstaly doma a my potěšili svou hrou naše diváky.
Zmínil jsi opočenské diváky. Jak se Vám hraje v domácím prostředí? Je to pro váš tým obrovská výhoda?
Výhoda to asi je, přece jenom tam trénujeme a diváci nám taky pomůžou, ale snažíme se vyhrávat i venku.
Okusil jsi někdy i vyšší soutěž?
Od malička žiji v Dobrušce, takže jsem už od přípravky chytal zde. V mužstvu mužů v tu dobu byla velmi kvalitní brankářská dvojice, tak jsem odešel chytat nižší soutěž do Domašína. Vyšší soutěž než teď jsem nikdy nechytal. V Opočně jsem teprve druhý půlrok na hostování z Dobrušky.
Není tajemstvím, že tvým velkým koníčkem jsou motorky.
Ano máš pravdu. Motorka a ještě můj pes jsou další dva největší koníčky.
Děkuji za tvůj čas věnovaný tomuto rozhovoru a přeji tobě i celému týmu úspěšnou sezónu.