Nejlepším brankářem je podle Matěje Čech z Arsenalu!

Nejlepším hráčem 7. kola OP se stal Matěj Daniš ze Železnice. Před rozhovorem uvedeme několik základních údajů o Matějovi: krajní obránce, 14.11.1991, 165cm, 63kg, projektant v Hydra a.s. Jičín.

0
1. Máte před zápasem nějaké rituály?
Nevím jestli to jsou přímo rituály, ale v den zápasu moc nejím a když se rozcvičuji před zápasem, tak raději sám a moc s nikým nemluvím a soustředím se na to abych se co nejlíp rozcvičil.
2. Můžete uvést trenéra, který Tě nejvíce ovlivnil ve fotbalové kariéře?
Všichni mí trenéři mně ovlivnili, ale nedokážu říct který nejvíc.
3. Jaký byl průběh zápasu s Podskalanem?
Od začátku zápasu jsme víc drželi míč a zkoušeli jsme si vypracovat nějaké gólové šance, ale proti dobře bránícímu soupeři jsme se do moc šancí dlouho nedostali, hosté z Podhrádě byli nebezpeční z rychlých protiútoků. Naštěstí se nám podařilo střelit branku a dále jsme byli aktivní, ale do konce prvního poločasu se nám nepodařilo přidat další. Druhý poločas nám vyšel daleko líp, podařilo se mám rychle přidat druhou branku a od té doby se hrálo jen na jednu bránu, možná i vinou zranění některých hráčů soupeře. Hosté se ale nevzdávali a snažili se se skórem něco udělat, ale to vyhovovalo našim rychlým útočníkům, kteří tak mohli dostávat dlouhé pasy za obranu a nakonec se skóre zastavilo na stavu 5:0.
4. Jak byste ohodnotil svůj výkon v tomto zápase?
Tento zápas mi vyšel, jako krajní obránce jsem měl dostatek prostoru a mohl jsem podporovat útok. Při prvním gólu jsem centroval do vápna, po pár odrazů od obránců soupeře a našich útočníků se balon dostal k Matějovi Kahúnovi a ten v klidu otevřel skóre. Na třetí branku jsem nahrával Pavlu Tarantovi do prázdné branky. Pak jsem tam měl ještě nějaké centry do vápna, ale ty už brankou neskončili.
5. Který z tvých spoluhráčů by si mohl zahrát vyšší soutěž?
Já doufám, že budeme i nadále předvádět dobrou hru a třeba za rok by si vyšší soutěž mohl zahrát celí náš tým.
6. Vylepšujete nějakým způsobem svoji fyzickou kondici i mimo tréninky?
Ano, chodím si zaběhat a občas si zacvičím.