Vítězná divizní premiéra a narozeniny. "Vysťa" měl dobrý víkend!

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 1. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Jan Vystyd z týmu TJ Tatran Sedlčany. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Gratulace k výhře v hlasování! Úkoloval jste lidi kolem sebe, aby se činili?
Díky moc, jen rodinu, jinak ani moc ne.
Jak probíhala letní příprava před vaší premiérovou účastí v divizi?
Začínali jsme 10. července, kdy jsme měli třikrát týdně trénink plus přípravný zápas. Také jsme měli krátkodobé soustředění a pohárové utkání s Českým Brodem. (1:2 vyhrál Český Brod – pozn. red.)
Vraťme se ještě k víkendovému zápasu v Třeboni. Zrekapituloval byste nám ho?
Zápas v Třeboni jsme začali velmi aktivně, kdy jsme dali rychlý gól a mohli po pár minutách přidat další. V prvním poločase jsme podle mého byli lepším týmem. Druhý poločas už jsme se nikam moc nehnali a čekali jsme na protiútoky. Jeden se nám povedl a zvýšili jsme na 2:0. Soupeř si také vytvořil tlak, kdy nastřelil břevno. Jinak žádnou vyloženou šanci neměl.
Byly oslavy prvního vítězství v divizi náročné?
Docela náročné byly, jelikož jsem měl ještě narozeniny, tak se slavilo dvojitě.
Tak to dodatečná gratulace i k narozeninám! O to lepší oslavy byly, že?
Díky! Ano, slavilo se fakt dobře.
Dáváte si nějaké cíle do sezóny, ať už osobní nebo týmové?
Klubové cíle jsou jasné, hrát klidný střed tabulky. Co se týče jiných cílů, tak bych chtěl, abychom měli obranu, která dostane v divizi nejméně gólů a být její oporou.
Hodně lidí vidí jako největší favority soutěže Karlovy Vary nebo Hořovicko. Souhlasíte?
O Karlových Varech se v Sedlčanech také mluví jako o největším favoritovi soutěže.
Jste ve stoperské dvojici ten ráznější nebo klidnější? Kdo hlavně úkoluje?
Jsem tam nejmladší obránce, tak tohle spíš má na starosti můj kolega Brotánek, ale samozřejmě jsem nějaký ten pokyn také rozdal.
Jaké máte další koníčky vyjma fotbalu?
Určitě ostatní sporty, přátele, filmy, večírky a rodinu.
Jaké filmy kupříkladu?
Většinou komedie, můžou být i trochu romantické.
Máte nějaký fotbalový vzor a oblíbený tým?
Mezi mé vzory patří John Terry a Vincent Kompany. Mezi oblíbené kluby řadím Chelsea a Bohemku. Tu pravou Bohemku, jiná není.
Navštívil jste někdy zápas Chelsea naživo?
Chelsea jsem nenavštívil, ale v budoucnu bych chtěl.
Čeká vás domácí premiéra se silnými Buldoky z Karlových Varů. Těšíte se?
Ano, těšíme se moc! Zrovna se v Sedlčanech koná pouť, tak očekáváme velkou návštěvnost. Sedlčany jsou pověstné tím, že zde chodí hodně lidí na fotbal, ale na Vary by mělo přijít ještě více.
Co říkáte na Fotbalunas.cz?
Je to výborná stránka. Je hezké si najít, kdo se vešel do sestavy kola, kdo byl hráčem kola, či kdo dal góly nebo byl hvězdou zápasu.
A pronikl už do podvědomí v sedlčanském týmu?