Petr Trávníček o úspěchu Oloví: "Obrovské překvapení, ale zasloužené."

Je pátek a to znamená, že nám před víkendovým kolotočem zbývá opět jen jediné, a sice seznámit se s vítězem ankety o hráče kola trochu blíže za pomoci krátkého interview. Po suverénní jízdě Oloví se jím tentokrát stal mladný a nadějný bek Petr Trávníček (SK Oloví), pro nějž to tak je, i přes několikátou účast v sestavě kola, vůbec první vítězství. Celé Oloví je na Petra velmi pyšné a jeho úspěch velmi prožívá, což dokazuje i menší fotomontáž, na kterou se můžete níže podívat a měli jste ji možnost shlédnout už také v článku o vyhlášení hráče kola. Teď už ale k samotnému rozhovoru. "Absence Reitmeiera byla pro Poříčí citelná, ale na výsledku nic neměnila.", myslí si hvězda kola.

0
Petře, zastavme se rovnou u začátku toho všeho, jak byste utkání ohodnotil?
Poříčí mělo v první půli více ze hry. Ve druhém poločase jsme začali hrát lépe, ale po rohovém kopu jsme dostali gól. Po necelých 15 minutách jsme zásluhou Davida Hilka vyrovnali. Měli jsme ještě nějaké ty šance, ale bohužel, nic tam nepadlo. A na pokutové kopy jsme jim nedali žádnou šanci. Celkově je to pro nás ale beztak jistě velký úspěch a dobrý výsledek.
Co bylo v zápase klíčové?
Naše obrana a brankář Pavel Lupták, který nás neuvěřitelně podržel.
Jak těžké pro Vás bylo ohlídat krásenskou ofenzivu?
Měli jsme hrozný vstup do utkání, ale po špatných 30 minutách, jsme je už do konce zápasu k ničemu nepustili a podařilo se nám vyrovnat skóre na 1:1, ale to k vítězství nestačilo.
Do zápasu nenastoupil Tomáš Reitmeier, myslíte, že by Vám zatopil více?
Určitě by to bylo znát, ale nám také chyběli klíčoví hráči a myslím, že na výsledku by se nic nezměnilo.
Tým se zdá být na jaře zatím velmi silný, co si o tom myslíte?
Kluky tu máme šikovné, ale v Oloví to není lehké, půlka lidí pracuje na směny a je těžké se sejít v plné sestavě.
V čem myslíte, že jsou Vaše největší zbraně?
V důrazné obraně a přesné rozehrávce.
Co říkáte na to, že hráči Oloví obsadili všechny tři první příčky v anketě o hráče kola?
Bylo to veliké překvapení, ale myslím, že je to tentokrát zasloužené.
Když už jsme u toho, věřil jste po zápase, že byste mohl do sestavy nahlédnout?
Ne, myslím, že na hřišti byli hráči, kteří si to zasloužili více, než já.
Vy už jste v ideální jedenáctce byl několikrát, ale zvítězil jste poprvé, jak se cítíte?
No, je to super, fakt mě to potěšilo. (smích)
Myslíte, že může tato soutěž motivovat hráče k lepším výkonům, jaký má vliv na Vás?
Já si myslím, že určitě motivuje. Každý hráč by přece chtěl být aspoň jednou za sezónu v sestavě kola nebo být dokonce hráčem kola. I já se po každém zápase podívám na sestavu, co kdyby náhodou. (smích)
Teď už ale pryč, přestávka byla dlouhá, a tak se musím zeptat, jak se cítíte, myslím fyzicky?
Mám ještě po fyzické stránce veliké rezervy, na kterých musím o letní přípravě zapracovat.
Jak probíhala Vaše příprava na jarní část sezóny?
S týmem jsme v únoru začali jednou týdně trénovat v tělocvičně a těsně před startem jarní části sezóny jsme měli přátelský zápas s Nejdkem, který jsme prohráli, takže nic moc.
V následujícím kole Vás čekají Jindřichovice, co od utkání čekat?
Bude to těžký zápas, Jindřichovice mají nebezpečné nákopy na rychlé útočníky, ale věřím našemu týmu, že vyhraje.
Petře, trochu odbočme. Vy jste obránce, ale netáhne Vás to někdy více vpřed?
Ne netáhne, vždy mi obrana vyhovovala.
Jak jste k této pozici přišel?
V šesti letech, když jsem začal s fotbalem v Baníku Sokolov, mě trenér zkusil dát do obrany, a na tomto postu jsem zůstal až doposud.
Poslední otázka, chtěl byste prostřednictvím našeho rozhovoru někomu něco vzkázat?
Tak hlavně poděkovat rodině za podporu, spoluhráčům a také fanouškům, kteří mi dali hlasy.