Přestřelka pro Vítkovice, Petřkovice ale vzdorovaly statečně

Diváci si v zápase přišli na své, když padlo celkově devět branek. Domácí družina dala pět, hosté čtyři.

MFK Vítkovice – FC Odra Petřkovice 5:4 (2:2)

Branky: 40., 49. a 73. Kučera, 18. Tkáč, 46. Twardzik – 23. a 66. Baranek, 33. Adamovský, 87. Latocha. Rozhodčí: Tabášek. Diváci: 80.

Vítkovice – I. poločas: Netolička – Prajza, Mikula, Tkáč, Hýbl – Pašek, Ožvolda, Okleštěk, Kučera – Žondra, Mišinský. II. poločas: Chmiel – Prajza, Dramé, Tkáč, Hýbl – Moučka, Ožvolda, Motyčka, Twardzik – Kučera, Mrázek.

Petřkovice – I. poločas: Godula – Švancer, Staněk, Holiš, Sporysz – Ruby, Baranek, Smékal, Václavík – Adamovský, Szotkowski. II. poločas: Godula – Polášek, Staněk, Holiš, Hrdlička – Adamovský (56. Latocha), Baranek, Ruby, Ptáček, Smékal (83. Kubík) – Szotkowski (63. Strakoš).

Naši hráči šli zásluhou dobře sehraného přímého kopu do vedení po osmnácti minutách hry. A přesně tolik času stačilo i novému stoperovi Pavlu Tkáčovi k tomu, aby se ukázal, že je také pohotovým zakončovatelem.

Poločas ale Vítkovice nevyhrály, naopak byly rády alespoň za to, že pět minut před jeho koncem vyrovnal Jakub Kučera, protože čtvrthodiny po vedoucí brance byly Petřkovice po zásazích Radima Baranka a Martina Adamovského o krok vepředu.

Do druhého poločasu pozměněná sestava trenéra Ludevíta Grmely vtrhla jako velká voda a po čtyřech minutách to po gólech Filipa Twardzika a Jakuba Kučery bylo 4:2.

Pak hosté sice snížili, ale čtvrthodiny před koncem se po dorážce dvou Mrázkových střel se s hattricku mohl těšit Jakub Kučera. A právě až tato branka se ukázala jako vítězná, protože chvíli před koncem korigoval výsledek Latocha.

Ohlasy trenérů po utkání:

Ludevít Grmela (Vítkovice): „Pojali jsme to stejně jako všechna přátelská utkání. Protočili jsme všechny hráče, které jsme měli k dispozici. První půli jsme chtěli hrát od půlky, vyzkoušet si to trochu jiným způsobem, kdežto po přestávce jsme hráli aktivněji odshora, což bylo jasně vidět v tom, že jsme soupeře přehrávali, měli jsme plno šancí. Zkrátka tohle utkání splnilo to, co jsme chtěli v první řadě – dotáhnout celý týden do konce.“

Ondřej Smetana (Petřkovice): „Za první poločas musím vyslovit spokojenost. Od nějaké dvacáté minuty jsme byli místy i více než vyrovnaný soupeř. Co mě mrzí je fakt, že jsme dostali pět gólů a většinu z nich hodně laciných. Toho se musíme vyvarovat, protože takhle kvalitní soupeři nás z toho budou trestat. Na druhé straně dát čtyři góly druholigovému týmu, za to patří klukům pochvala.“

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.