Pozvánka na 2.kolo – Budou i v něm převážně úspěšní domácí?

0

V šesti zápasech prvního kola braly všechny body domácí týmy. Jen jednou se něco podobného podařilo hostům a jeden zápas vítěze neměl. Bude druhé kolo podobné, nebo se mužstvům, která nastoupí jako hosté povede lépe? Dozvíme se nejpozději v neděli okolo devatenácté hodiny.

Už v sobotu zavítá do Bzence soupeř z Blanska. Domácí se budou chtít vzchopit po prvním kole, které jim vůbec nevyšlo. Napravit těžkou porážku 1:7 z prvního kola ovšem nebude vůbec jednoduché. V podstatně lepší náladě je hostující Břeclav. Minule ukořistila všechny tři body a v sobotu je bude chtít potvrdit. Obě mužstva se utkala už v minulé sezoně, kdy se vždy z jednogólového vítězství radovali hosté.  Zápas na stadionu v Bzenci začíná v sobotu v pět hodin odpoledne.

V druhém sobotním zápase na sebe narazí Třebíč a Strání. Domácí, podobně jako Bzenec, musí napravovat hodně mizerný, až ostudný, vstup do soutěže. Jejich prohra byla ještě výraznější a výsledek 0:8 budou chtít jistě co nejdříve vymazat z paměti. Strání začalo podstatně lépe. Jako nováček soutěže doma vydolovalo tři body a ani z Třebíče nebudou chtít odjíždět s prázdnou. Zda se jim to podaří, tak o tom se bude rozhodovat v sobotu od pěti hodin na stadionu v Třebíči.

Nedělní odpoledne mají jako hrací den i fotbalisté Šumperka. Mužstvo z Olomouckého kraje, se do divize D přesunulo ze severomoravské divizní skupiny. Problémem pro ně mohou být dlouhé dojezdové vzdálenosti, což ovšem neplatí pro druhé kolo, které hrají na svém Městském stadionu. Na téměř 160 kilometrů dlouhou cestu se k nim vydají Rosice. Ani jedno z mužstev v prvním kole nebodovalo naplno a budou chtít nápravu. Komu se povede lépe, je možné sledovat v neděli v pět hodin odpoledne.

Dalším soubojem soupeřů, kteří se minulý rok nepotkali, je utkání Tasovic s Blanskem. Domácí jsou tradičním účastníkem divize, hosté sem po loňské neúspěšné sezoně sestoupili z Moravskoslezské fotbalové ligy. I tato dvě mužstva se v prvním kole musela obejít bez plného bodového zisku. Tasovice prohrály venku a Blansko jen remizovalo na domácí půdě. Otázka je, pro koho je výsledek horší. Podstatné je, že v druhém kole budou chtít nápravu a je předpoklad pro zajímavý a útočný fotbal. Zápas v obci nedaleko Znojma a rakouských hranic začíná v neděli v sedmnáct hodin.

Souboj dvou soupeřů z různé strany proslulé dálnice D1. To bude nedělní utkání mezi domácí Starou Říší a hosty z Havlíčkova Brodu. Obě mužstva brala v minulém kole plný počet bodů a Staré Řišy se to jako jedinému týmu podařilo v cizím prostředí. Ani tato dvě mužstva se v loňské sezoně neutkala, protože Havlíčkův Brod postoupil z druhého místa přeboru Vysočina. Kdo z nich bude úspěšnější ve druhém kole letošního ročníku, můžete zjistit v neděli v pět hodin odpoledne na stadionu ve Staré Říšy.

Dalším soubojem mužstev, která na sebe nenarazila v loňské sezoně, je utkání Velké Bíteše se Ždírcem nad Doubravou. Ždírec, který v loňské sezoně vyhrál přebor Vysočiny, je nováčkem soutěže. A jako takovému se mu vůbec nepodařil vstup, když doma poztrácel všechny tři body. Zajistit nápravu nebude vůbec jednoduché, protože Bíteš je zkušeným mužstvem a nebude chtít prodat svou kůži lacino. I tento zápas se odehraje v neděli odpoledne od pěti hodin.

A další nováček. Vzhledem k působení velmi známého fotbalisty Petra Švancary asi jeden z nejočekávanějších. Tišnov postoupil do divize z Jihomoravského přeboru a i on začal soutěž prohrou. Hosté ze Žďáru nad Sázavou určitě nebudou chtít odevzdat zápas jen z úcty ke slavnému fotbalistovi a zabojují v městečku nedaleko Brna o cenné body. Zda se jim bude dařit, můžete přijít sledovat v neděli v sedmnáct hodin.

 

Posledním zápasem nedělního programu a celého druhého kola, je utkání mezi stálými účastníky divize Vrchovinou a Slavojem Polnou. V loňském ročníku se ve vzájemném zápase vždy radovali domácí. V Polné to byla slušná osmigólová přestřelka, kterou domácí Slavoj ovládl 5:3. Jarní odvetu si v Novém Městě pohlídala Vrchovina a zvítězila 2:1. Jak dopadne jejich letošní první měření, mohou diváci sledovat v Novém Městě v neděli v pět hodin. 


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou